[mk3]ciekawy temat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

[mk3]ciekawy temat

Post autor: r32golf » czw lut 16, 2006 23:57

MÓJ temat tak zatytułowałem ponieważ jest dosć ogolny i może wielu dotyczyć
!!!
....NA wstepie dodam ze posiadam GOLFERKA silnik 1,8 ABS (myśle nad zmianą tego silnika , oczywiscie inny z grupy vw-audi)

.Z uwagi na wysokie spalanie w granicach 15 litrów benzyny na 100 kilometrów i to na trasie z predkoscią bardzo ekonomiczną- głownie na panujące warunki na drodze...jako pierwsza przyczyne po konsultacjach zostało postanowione ze trzeba zacząc od kabli zaplonowych , palca zaplonowego (mono-wtrysk) oraz świec....( gdy kupowałem golfika miał nowe niebieskie kable NGK-uważane za bardzo dobre i nie tanie, oraz tez swiece brisk premium)..
PRZEBIEG 178 tyś. Km> AKTUALNIE JEST 225 TYŚ
-- wiec jak sie wydaje po przebiegu nie ma co sie zastanawiac ponieważ jest to raczej wymiana exploatacyjna a nie naprawa... spodziewałem sie "świeżego zastrzyku prądu dla tego silnika " :crazy: -- obecnie auto jest na gaz i chcialem poszukac dobrego rozwiązania poprostu kupic dobry produkt i tak znalazłem swiece BRISK Silver które sa dedykowane do samochodów na instalacje <LPG- >!!
, niestety na zakup po drodze udał sie mój ojciec i kupił świece NGK V-LINE za 70 ZŁotych--- CZY SĄDZICIE????? warto jutro iść i probować wymieniać ?? czy jest jakaś różnica medzy świecami do LPG?? KOLEJNĄ SPRAWA JEST TO ŻE OJCIEC KUPIŁ KABLE WYSOKIEGO NAPIĘCIA firmy LEADER ---i tu mnie głowa troche boli ! poniewaz na opakowaniu są wymienione SEAT -AROSA 1.0 1.4
CORDOBA 1.0
IBIZA
VW - LUPO 1.0
POLO 1.0 1.6

Numer katalogowy :AB 101 -----JAK NA MÓJ ROZUM DO GOLFA 1,8 nie bedzie pasować gdyż wymienione samochodu mają małe pojemności..... jesli sie myle do dobrze!!! FACET W MALEJ BUDCE POWIEDZIAŁ OJCU ŻE BEDĄ PASOWAĆ PODOBNO SPRAWDZAŁ W KATALOGU...ALE MOZE BYC TAK ŻE POWIEDZIAŁ ZE PASUJĄ żeby poprostu sprzedać i zarobić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KABLE KOSZTOWAŁY 110 ZŁ I MYŚLE ZE SA NIEZŁE TYLKO NIE DO MOJEGO SAMOCHODU--- CO TO TYM SĄDZICIE.. JAKI MOGE MIEC NIEGATYWNY WPLYW?


PS. WIEM ŻE OJCIEC CHCIAŁ DOBRZE :) [/b][/u]
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 13:09 przez r32golf, łącznie zmieniany 1 raz.


VAG

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lut 17, 2006 23:04

Chodzi o to aby starczyło i ch na długość, bo napięcie jest napięciem - teoretycznie wszędzie to samo potrzebne


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Michaell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt kwie 29, 2005 22:11
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: Michaell » pt lut 17, 2006 23:20

Rzeczywiście koszmarnie dużo Ci pali. Ja mam dokładnie taki sam silnik 1.8 ABS i na trasie przy prędkości 90-100 km/h pali ok. 7.5 l/100km, ja kable i świece dałem jak w orginale Beru. Co do spalania podstawową przyczyną był sterownik fiksował i źle podawał mieszankę po naprawie i regulacji pali tak jak pisałem. Strzez sie tylko pseudo mechaniorów



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lut 18, 2006 06:17

r32golf, Nie bardzo wiem po co dwa razy ten sam temat. Tak jak napisał Adamtd, kable spełniają tę samą role w każdym silniku. Maja przewodzić wys. nap. do świecy i nie mieć "przebić" Ważna jest więc jakość materiału. Dedykowanie kabli sprowadza się do długości ( silnik 1.0, czy 1.4 jest pewnie mniejszy, może też być inaczej zamontowana cewka), oraz do końcówek - bywają różne.
Z Twojego rozumowania wynika, że świeca w mniejszym silniku potrzebuje mniejsze napięcie do tego aby dała iskrę, a to chyba bzdura.



Awatar użytkownika
maxi900
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 14:18
Lokalizacja: LW
Kontakt:

Post autor: maxi900 » sob lut 18, 2006 15:36

Mi jak spalanie pewnego dnia skoczyło w moim 1.6 mono-wkrysku do 14-16 litrów to się zmartwiłem. Wymiana palca, kopułki oraz filtra powietrza nie pomogła.... natomiast samemu udało mi się dojść że padła sonda lambda. Sprawdzić to można łatwo. Jak masz 4 przewodową to 2 białe przewody są do grzałki nagrzewającej sonde. Mierzysz na dwóch pozostałych (jeden z nich musi być czarny). Prawdopodobnie masz 1 Voltową jak ja. Musisz się jakoś podłączyć i sprawdzić napięcie między tymi przewodami. 0,5 V to wartość idealnego spalania. Powyżej mieszanka za bogata... poniżej za uboga. Podłączasz się tam, odpalasz silnik, ktoś inny przygazowuje do ok 3000 a ty patrzysz...powinno napięcie falować od 0,1 V do 0,9 V jeśli jest sprawna. U ciebie nie powinno przekroczyć 0,5 V bo wtedy komputer na maxa wzbogaca mieszanke i spalanie rośnie, a sonda pokazuje komputerowi błędnie że mieszanka jest za uboga. Jak stoi cały czas 0,5 to było gdzieś zwarcie do masy lub do plusa więc komputer ustawił się w tryb awaryjny. Aby go z tego trybu wyłączyć odłączasz akumulator na około 20 minut. Jak po tym znowu będzie od razu 0,5 to musisz do eletryka się udać, bo masz gdzieś cały czas zwarcie. Jeśli to to to po wymianie sondy (ja kupiłem od FORDA - praktycznie nie można poza serwisem dostać z dobrą końcówką i trzeba ciąć kabel.... ale ja wolałem ciąć w sondzie za 270 zł niż w serwisie płacić 650 zł). Po wymianie silnik pali średnio 7-8 benzyny, 8-10 gazu. To tyle co wiem o sondach... mam nadzieję że to akurat to i ci się to przyda :)
Pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 357 gości