Ratunku! Nie mogę się dostać do samochodu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Niyo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 25, 2010 18:19

Ratunku! Nie mogę się dostać do samochodu

Post autor: Niyo » sob gru 25, 2010 18:41

Gdyby nie to, że sytuacja jest tragiczna, to byłaby nawet śmieszna. Proszę jednak bez złośliwości bo samochód nie jest mój i nie odpowiadam za jego stan techniczny.
A teraz do rzeczy.
Jakiś czas temu zepsuł się zamek w drzwiach kierowcy. Samochód trzeba było otwierać od strony pasażera, centralny działał. Po otwarciu centralnego drzwi od strony kierowcy również się otwierały. Nie działa to tylko z kluczyka.
Dwa dni temu tata zostawił samochód na światłach i padł akumulator. Wyjął akumulator do ładowania. Wczoraj go podładował ale za mało, bo samochód nie odpalił. Zabrał go więc ponownie i ładował się do dziś. Niestety gdy poszedł z akumulatorem do samochodu nie był w stanie otworzyć drzwi od strony pasażera, które do tej pory normalnie działały. Zamek chodzi gładko, bolec wyskakuje a drzwi ani drgną. Wg mnie nie są przymarznięte bo po prostu nie ruszają się nawet o pół milimetra. Coś się zepsuło ale co teraz? Czy jest jakikolwiek sposób dostania się do samochodu bez wybijania szyby? Dodam, że zamek od bagażnika też się nie otwiera ale on funkcjonuje chyba tylko przy działającym centralnym?
Ma ktoś pomysł co teraz?



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 887
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Ratunku! Nie mogę się dostać do samochodu

Post autor: Marcin TDI » sob gru 25, 2010 19:29

da się kolego. w tylnej klapie trzeba odkręcić prawą lampkę od podświetlenia tablicy rej. pózniej musisz zdemontować żarówkę z całym gniazdem co idzie kabel i wepchnąć go do środka. potem musisz wziąść jakieś kombinerki z długimi ramionami i znalezć pręcik od zamka. jak go znajdziesz(a nie jest to trudne) i trafisz szczypcami na pręt to trzeba go przesunąć w prawo albo w lewo i bagażnik powinien się otworzyć. aha pręcik jest w pozycji poziomej :smoke:


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Niyo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 25, 2010 18:19

Re: Ratunku! Nie mogę się dostać do samochodu

Post autor: Niyo » sob gru 25, 2010 20:00

Rany boskie, niezły system. W życiu bym nie wpadła na to, że tak można otworzyć samochód. Dzięki, jutro spróbujemy.
A masz pomysł co nawaliło? Dziwne jest to, że na oko zamek działa. Kluczyk się przekręca gładko, bolec wyskakuje a drzwi się nie otwierają. Zawsze jak mi nawalały zamki to było widać co jest nie tak.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ratunku! Nie mogę się dostać do samochodu

Post autor: Johnatan » sob gru 25, 2010 20:51

zamki sa w srodku za suche! truche wilgoci, troche mrozu i zamarza. od strony kierowcy pęklo wiosełko. koszt ok 10zl i zrobisz to chyba przy wyciagnieciu tylko klamki. Co do obydwu zamków należy zdemontowac tapicerke i psiknac wszedzie WD 40 lub olejek do dzieci lub cos w tym stylu. Zamki juz nie przymarzną.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Ratunku! Nie mogę się dostać do samochodu

Post autor: KamilP » ndz gru 26, 2010 18:00

Johnatan, Ale bezpośrednio do zamków wd nie polecam, bo wysusza oryginalny smar. Tak czytałem na wielu forach internetowych. Najlepiej psiuknąć do zamka odmrażaczem do zamków, np k2, który przy okazji smaruje zamki.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ratunku! Nie mogę się dostać do samochodu

Post autor: Johnatan » ndz gru 26, 2010 23:20

Nom, ja daje przykład jak u mnie w mieścinie robią.. u mojego ojca w seacie. powyciągaliśmy zamki.. umyliśmy benzyną i nasmarowaliśmy wszystko olejkiem dla dzieci .. dziś jest -10 i pasuje wszystko.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

boksiu73
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: sob mar 31, 2007 21:42
Lokalizacja: Gdańsk

Ratunku! Nie mogę się dostać do samochodu

Post autor: boksiu73 » pn gru 27, 2010 19:24

mam podobny problem ,z klucza nie mogę otworzyć drzwi,gdzie takie "wiosełko" można kupić i jak ono wygląda jak je wymienić.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ratunku! Nie mogę się dostać do samochodu

Post autor: Johnatan » pn gru 27, 2010 19:34

Wykręcasz klamke.. masz we wnętce drzwi srubke na imbusa. Gdy wyjmiesz klamke możesz tam wiosełka nie mieć, bo gdy pęknie haczyk moze wlecieć do drzwi.. jeżeli chce ci sie, rozbieraj drzwi i szukaj w poszukiwaniu wiosełka bo bedzie ci potrzebny jego wymiar plus spręzynka która sprawia że wiosełko jest napięte i w tej samej pozycji wciąż. Kupujesz dedykowane do mk3 lub pod wymiar. Seat Cordoba 71mm a mk3 chyba coś 43mm .. montujesz ze spręzynką wkładasz klamke i magia ! zamek działa. Pozdro

link do rzeczy której potrzebujesz http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... tegory=620" onclick="window.open(this.href);return false;


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

boksiu73
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: sob mar 31, 2007 21:42
Lokalizacja: Gdańsk

Ratunku! Nie mogę się dostać do samochodu

Post autor: boksiu73 » pn gru 27, 2010 19:51

znalazłem zestaw naprawczy zamka do 3 na allegro (4 części),dzięki za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości