Problem z otworzeniem drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koczo_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 11, 2009 20:32
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Problem z otworzeniem drzwi

Post autor: koczo_p » czw gru 16, 2010 23:10

Witam!
Otoz po ostatnich przymrozkach mialem problem z otworzeniem drzwi.Mianowicie nie moglem przekrecic kluczykiem,a jak juz przekrecilem to zerwalem tzw. wioselko i kluczyk krecil sie w lewo i w prawo.Dzis to naprawilem i bylo wszystko ok,ale gdy wieczorem zlapal mroz nie moge otworzyc drzwi.Kluczyk przekrecam, rygielek sie podnosi, ciagne za klamke i nie moge otworzyc drzwi.Czy ktos wie co to moze byc?,czy np. zamek od wewnatrz mi zamarzl?


koczo

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Problem z otworzeniem drzwi

Post autor: enzo2211 » czw gru 16, 2010 23:19

Prędzej uszczelka ci zamarzła bo skoro rygielek się podnosi...


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z otworzeniem drzwi

Post autor: Paweł Marek » pt gru 17, 2010 00:11

koczo_p pisze:zamek od wewnatrz mi zamarzl?
tak, puści po ogrzaniu, a żeby naprawić to niestety - zdjęcie tapicerki, wyjęcie zamka, jego wyczyszczenie i nasmarowanie. Rzadko się jeszcze zdarza że cięgno od klamki wewnętrznej jest nieco za krótkie i nie odpuszcza zamka, ale skoro pojawiło się na mrozach to raczej syf we wnętrzu zamka zamarzł


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Problem z otworzeniem drzwi

Post autor: mishabest » ndz gru 19, 2010 00:52

miałem taki problem w zeszłym roku ale lenistwo... i w tym roku znowu mnie dopadł, pojeździłem chwilę żeby drzwi puściły (wszedłem tyłem, ogrzewanie na max i jazda), jak otwarłem to wziałem wd-40 i w zamek, we wkładkę, pod klamkę i jeszcze w okolicy zamka byłą taka plastikowa zaślepka. Wyjąłem i tam też do oporu. Na razie jest ok, ale nie wykluczam że jak przyjdzie odwilż a potem mróz złapie to problem się nie powtórzy.. Doraźnie ten sposób działą, ale na pewno najlepiej dostać się do zamka i porządnie wyczyścić.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości