[mk3]jaka sonda lambda??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marek137
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 30, 2005 22:18
Lokalizacja: trojmiasto

[mk3]jaka sonda lambda??

Post autor: marek137 » wt lut 14, 2006 14:44

mam golfa 3 1.6 93r benz z gazem zastanawia mnie czy sonda lambda rowniez działa na gazie czy jest jakos emulowana?? wydaje mi sie ze chyba u mnie działa rowniez na gazie ta bo regulacje gazu mam za pomoca srubki?? nie mam pewnosci ze lambda jest popsuta wiec planuje kupic na allegro jakos podrobe i sprawdzic czy cos sie zmieni w zachowaniu golfera (skacze jak głupi jak sie silnik nagrzeje wogole nie da sie jechac, a na zimnym jest oki) tylko nie wiem jaka kupic 1 czy 4 przewodowa
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85546077
czy
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84602586
oby dwie sa do golfa 3 ....
Ostatnio zmieniony wt lut 14, 2006 15:39 przez marek137, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » wt lut 14, 2006 14:59

Sonda Lambda dziala i na gazie i na benzynie.Jesli masz gaz bez komputera(masz srubke tak rozumiem czyli register reczny)to sygnal nie jest emulowany.Jak masz komputer do gazu to jest odbierany sygnal z lambdy oraz z komputera pokladowego przed komputer gazowy i on dopiero steruje mieszanka,dawka gazu.Emulator to jeszcze inna sprawa.
W przypadku jak masz kompa do gazu to lambde mozesz sprawdzic na regulacji gazu,w programie do tego sluzacym jest wykres lambdy(sinusoida).
Ale jesli nie masz komputer to mozna lambde sprawdzic na podstawie obserwacji(zwiekszone spalanie,inny zapach spalin,wiecej niz zwykle wody wyrzuca z wydechu.niedopala benzyny,takie objawy najczesciej wystepuja parami).Mozesz takze sprawdzic lambde na oscyloskopie.

Mozesz jechac na analize spali to wyjdzie wszystko.
Po co kupowac sonde,wyadac jase skoro Twoja moze byc sprawna a problem lezy w czyms innym.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marek137
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 30, 2005 22:18
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: marek137 » wt lut 14, 2006 16:34

no tak ale to jest dziwna sprawa bo ona normalnie działa na zimnym silniku tylko na ciepłym nie ... wiec jak pojade ja sprawdzic to wszystko bedzie oki.
na forum wyczytałem ze tez ktos tak miał, znaczy ze sie sonda resetuje prz wyzszych temperaturach,
ale niektorzy mowia ze moze byc to tez cewka ...
cos trzeba sprawdzic a lambda jest tansza......

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 09:37 ]
ale wie kros ile jest tych kabli?? bo ja nie moge tego sprawdzi ?????????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 541 gości