Mk3 + Pioneer DEH-5800MP + Hertz DSK-165 = lipa

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Ptasiu34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 03, 2006 22:48
Lokalizacja: ze wsi
Kontakt:

Mk3 + Pioneer DEH-5800MP + Hertz DSK-165 = lipa

Post autor: Ptasiu34 » pn lut 13, 2006 20:15

Witam zmontowalem taki sprzecik i gra beznadziejnie. Nie wiem co moze byc tego przyczyna gdyz wydaje mi sie, ze mam wszystko ok polaczone.

A zatem kilka pytan:
- czy tweetery powinny byc na osobnym wyjsciu z radia (w chwili obecnej mam podlaczone tweetery na wyjscia tylne radia a sredniotonowki na przod)
- czy kable maja az taka duza wage (posiadam czesc okablowania seryjnego gdyz nie chcialem ingerowac w kostki doprowadzajace przewody do drzwi)
- dystanse mdf zakladam na dniach tylko czekam na jakas rozsadna temperature i w zwiazku z tym za glosnikami sredniotonowymi troche malo miejsca jest czy moze to spowodowac buczenie glosnikow w "polowie regulacji glosnosci radia" oraz trzeszczenie powyzej "75%" (sredniotonowek bo tweetery nie graja az tak zle)

Z gory dzieki tym, ktorzy uratuja mnie przed zalamaniem po wrzuceniu takiej ilosci kasy w taki dzwiek.


Pozdrawiam
MiRas

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » pn lut 13, 2006 22:18

A powiedz coś więcej o dźwięku, bo na dniach chciałem sobie sprawić podobny sprzęcik... i mnie zaniepokoiłeś trochę.



Awatar użytkownika
Ptasiu34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 03, 2006 22:48
Lokalizacja: ze wsi
Kontakt:

Post autor: Ptasiu34 » pn lut 13, 2006 22:57

Gra to bardzo czysto ale jak jest cicho. Gdy chce troche glosniej to glosniki strasznie bucza w drzwiach ( wszystko sie zaczynan telepac) a jak chce dac jeszcze glosniej to wrecz trzeszcza.


Pozdrawiam
MiRas

Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » wt lut 14, 2006 00:17

wygluszales drzwi?



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lut 14, 2006 00:53

Ptasiu34 pisze:- czy tweetery powinny byc na osobnym wyjsciu z radia (w chwili obecnej mam podlaczone tweetery na wyjscia tylne radia a sredniotonowki na przod)
Jeśli dobrze rozumiem to na tweeter’y leci całe pasmo :panna: ... Pytanko: a gdzie zwrotnice...? Powinieneś do przednich wyjść podłączyć zwrotnice a do zwrotnic tweeter i midbass. To co zrobiłeś po pierwsze całkowicie zaburza odsłuch oraz grozi zniszczeniem tweeter’ów(nie są przystosowane na przenoszenie całego pasma). Sprawdź dobrze polaryzacje podłączeń… i rysunek w załączniku.


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Ptasiu34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 03, 2006 22:48
Lokalizacja: ze wsi
Kontakt:

Post autor: Ptasiu34 » wt lut 14, 2006 00:59

Mam 4 zwrotnice i podłączylem po odpowiedniej do tweeterow i sredniotonowek. Czyli lepiej bedzie podlaczyc na jednym kanale rownolegle tweeter i sredniotonowke na odpowiednich zwrotnicach??


A co do wygluszenia drzwi czy to ma za takie kolosalne znaczenie


Pozdrawiam
MiRas

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lut 14, 2006 02:33

W celu uzyskania dobrego efektu, wygłuszenie jest niezbędnym krokiem. Sprawdź te tematy: 1 i 2. Głośniki podłącz jak Ci pokazałem: przód lewo i prawo do zwrotnic, a do każdej z nich midbass i tweeter.
BTW – nie miałeś żadnej instrukcji/rozpiski w komplecie z głośnikami…?


Pozdr :pub: .

PS. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to zdanie:
Mam 4 zwrotnice i podłączylem po odpowiedniej do tweeterow i sredniotonowek.
To znaczy, że podłączyłeś po jednej zwrotnicy do każdego głośnika :panna: ...?
Looknij w ten temat :bajer: ...


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Ptasiu34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 03, 2006 22:48
Lokalizacja: ze wsi
Kontakt:

Post autor: Ptasiu34 » wt lut 14, 2006 02:54

Kiler pisze:

To znaczy, że podłączyłeś po jednej zwrotnicy do każdego głośnika ...?
Dokladnie kazdy glosnik jest poprzedzony odpowiednia zwrotnica i jest podpiety na osobnym wyjsciu z radia.

Czy to zle??


Pozdrawiam
MiRas

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lut 14, 2006 03:07

No zobacz proszę na rysunek, który Ci specjalnie zmontowałem! Jednostka centralna(radio) odczytuje cyfrowo zapisany dźwięk i zamienia go na fale o pewnym zakresie. Cały zakres dzielony jest przez zwrotnice --> górny wędruje do tweeterów i przez nie jest odtwarzany; reszta - do midbasów. Już mi się nie chce pisać tego samego :crazy: ...
Kiler pisze:Głośniki podłącz jak Ci pokazałem: przód lewo i prawo do zwrotnic, a do każdej z nich midbass i tweeter.
Radio, 2 zwrotnice, 2 tweetery i 2 midbass'y - tego użyj. Zwrotki do radia. Do każdej z nich (w odpowiednie miejsca i poprawnie spolaryzowane)tweeter i midbass :kac: ...

Pozdr :pub:


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Ptasiu34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 03, 2006 22:48
Lokalizacja: ze wsi
Kontakt:

Post autor: Ptasiu34 » wt lut 14, 2006 03:19

Ten zestaw ma 4 zwrotnice, czyli polacze je rownolegle pod jeden kanal z radia i na glosniki.

Dziekowa!!


Pozdrawiam
MiRas

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lut 14, 2006 03:49

Kumam :jezor: :blush: . Fotka twojego zestawu... Sprawdź ten temat.
Rysunek nie aktualny bo masz takie cuś....


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Mk3 + Pioneer DEH-5800MP + Hertz DSK-165 = lipa

Post autor: krizzz » wt lut 14, 2006 11:19

Po 1: na twoim miejscu podlaczylbym tweetery i midbasy razem pod przod.
Po 2: Kable maja duze znaczenie - jednak w twoim przypadku nie az takie... Radio nie ma az takiej mocy, zeby diametralnie sie zmienil dzwiek po zmianie kabli (roznica bedzie, ale nie duza)
Po 3: jesli wkladasz glosnik w "gole" drzwi i przymocowujesz je, aby sie jako-tako trzymaly to jak mozesz oczekiwac jakiejkolwiek jakosci? Nie ma szans, zeby woofery w drzwiach dobrze zagraly bez wygluszenia!
Po 4: Opisywane przez ciebie "trzeszczenie" to nic innego niz zwykle przesterowanie. Masz za slaby wzmak w radiu w stosunku do mocy wooferow :)
Poza tym - te 4 "pudeleczka" zbyt szumnie nazywacie zwrotnicami... :grin:
pozdro :)


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

Kudłaty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt paź 25, 2005 16:38
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kudłaty » wt lut 14, 2006 23:05

wylacz korektory



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości