Wymiana maglownicy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Wymiana maglownicy

Post autor: piotreldiablo » śr gru 08, 2010 00:12

Witam wszystkim, czeka mnie wymiana maglownicy. Mam już nowa ale zastanawia mnie jak się zabrać za wymianę. Mam kanał i obejrzałem cała i moje pytanie jest czy da się ja wyjąć jakoś bez demontowania całej belki przedniego zawieszenia ? Może jest możliwość odkręcenia jej, kierownicy i drążków a potem wysunięcie jej bokiem ?


PIOTR

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Wymiana maglownicy

Post autor: slawko333 » śr gru 08, 2010 13:36

najlpiej popuscic troche sruby z belki tak aby belka poszla troche do dolu, inaczej niezrobisz bo bedzie ci brakowac miejsca



Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Re: Wymiana maglownicy

Post autor: piotreldiablo » pn sty 10, 2011 17:56

Mam już nowa maglownice, nowy płyn. Dzwoniłem po okolicznych warsztatach i mówią że robocizna średnio 150zł. Mam kanał i robiłem dużo rzeczy przy aucie ale przy tej maglownicy się boje a z drugiej strony ciężko mi wydać 150zł. Próbowałem z każdej strony i nie da rady wyjąc magla, jedynie można było by spróbować od góry po odkręceniu rury od kolektora i rozpięciu magla ale czy to jest sens. Wszyscy polecają opuszczenia belki ale ja się boje ze silnik się opuści i coś się narobi. Powiedzcie jak to zrobić, czy wystarczy tylko jedna stronę popuścić trochę, czy należy demontować całą jedna stronę ?


PIOTR

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Wymiana maglownicy

Post autor: slawko333 » pn sty 10, 2011 21:01

wystarczy ok 3cm opuscic belke, dkrecaj powoli az maglownica wyjdzie



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Wymiana maglownicy

Post autor: don vittorio » wt sty 11, 2011 13:39

piotreldiablo pisze:Witam wszystkim, czeka mnie wymiana maglownicy. Mam już nowa ale zastanawia mnie jak się zabrać za wymianę. Mam kanał i obejrzałem cała i moje pytanie jest czy da się ja wyjąć jakoś bez demontowania całej belki przedniego zawieszenia ? Może jest możliwość odkręcenia jej, kierownicy i drążków a potem wysunięcie jej bokiem ?
Tak, ale i tak musisz popuścić wózek.
piotreldiablo pisze:Mam już nowa maglownice, nowy płyn. Dzwoniłem po okolicznych warsztatach i mówią że robocizna średnio 150zł. Mam kanał i robiłem dużo rzeczy przy aucie ale przy tej maglownicy się boje a z drugiej strony ciężko mi wydać 150zł. Próbowałem z każdej strony i nie da rady wyjąc magla, jedynie można było by spróbować od góry po odkręceniu rury od kolektora i rozpięciu magla ale czy to jest sens. Wszyscy polecają opuszczenia belki ale ja się boje ze silnik się opuści i coś się narobi. Powiedzcie jak to zrobić, czy wystarczy tylko jedna stronę popuścić trochę, czy należy demontować całą jedna stronę ?
I mają rację. Podstaw pod wózek lewarek albo żabę i opuszczaj powoli. Nie ma sensu demontowac kolektora i tłumika. Wszystko robisz z kanału.
Patrz tu nawet bez: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232286" onclick="window.open(this.href);return false;


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
nkt29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob cze 28, 2008 02:24
Lokalizacja: skoczow

Wymiana maglownicy

Post autor: nkt29 » wt sty 11, 2011 20:41

Ja zakładałem kumplowi maglownicę ze wsp. i musiałem spuścić kołyskę z prawej strony żeby maglownicę w ogóle wyjąć.
Możesz mieć jeszcze problem odkręcić przewody hydrauliczne od maglownicy (można je ukręcić).


Obrazek

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Re: Wymiana maglownicy

Post autor: piotreldiablo » wt sty 11, 2011 23:35

Wielkie dzięki, teraz mam jakieś pojecie jak to zrobić i będę próbował. Jutro poleje śruby penetratorem to się odkręcą. :D
Powiem jak mi poszło


PIOTR

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Re: Wymiana maglownicy

Post autor: piotreldiablo » śr sty 12, 2011 17:02

jestem w trakcie wymiany. Poluźniłem te śruby od belki i prawa strona opadło o 1cm i nadal mało i dalej nie chce opaść. Czy trzeba odkręcić śruby od poduszki skrzyni czy poluźnić lewą stronę??? proszę o szybką odpowiedz


PIOTR

Awatar użytkownika
nkt29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob cze 28, 2008 02:24
Lokalizacja: skoczow

Wymiana maglownicy

Post autor: nkt29 » śr sty 12, 2011 17:41

Musisz poluzować też z drugiej strony na tyle żeby ci kołyska nie spadła. A jak to jeszcze będzie mało to podłóż lewarek pod kołyskę, odkręć i popuszczaj na dół aż będzie dostatecznie dużo miejsca żeby wyjąć magiel.


Obrazek

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Re: Wymiana maglownicy

Post autor: piotreldiablo » śr sty 12, 2011 18:52

Dosłownie kolego zrobiłem ja ty mówisz. Podłożyłem pustaki pod auto i lewarek pod sanki i odkręcałem i opuszczałem i zdziwiło mnie własnie ze tak słabo się opuściło, odkręciłem lewą stronę i nadal kiepsko, nie chce zejść. Kto wie co jest ? a i gdyby udało się opuścić belkę na 3 cm to i tak kierownica nie wyjdzie, gdzie najlepiej ja rozpiąć ?


PIOTR

Awatar użytkownika
nkt29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob cze 28, 2008 02:24
Lokalizacja: skoczow

Wymiana maglownicy

Post autor: nkt29 » czw sty 13, 2011 20:06

mnie w ten sposób wyszła maglownica. nie wiem, musi jeszcze chyba coś trzymać . spróbuj popuścić albo całkiem odkręcić poduche silnika z prawej str. kiere rozepnij na wieloklinie przy maglu.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości