AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kori16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt gru 30, 2008 18:03
Lokalizacja: Wilkowisko Małopolska
Kontakt:

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: kori16 » wt gru 07, 2010 20:54

Witam Forumowiczów mam problem z pompą wtryskową, a mianowicie podczas ostatnich mrozów pojechałem rano do pracy jak nigdy nic ale jak wracałem poczułem zapach ropy wewnątrz auta, potem już był sam splot nieszczęśliwych wypadków a dokładnie tego samego dnia musiałem gdzieś pojechać wyjeżdżając z domu (a że mam nieco z górki i oczywiście nie było odśnieżone) wyjazd zakończyłem w rowie z mocnym przechyłem na lewą stronę nagle silnik zgasł po kilku próbach odpalenia bez skutku stwierdziłem ze zapowietrzył się układ paliwowy fakt faktem ze paliwa też nie miałem wiele do tego ten przechył. :chytry: Dzięki pomocy sąsiadów wyciągnęliśmy auto z rowu po czym udałem się na stacje po paliwo, po wlaniu go do baku auto odpaliło ale za którymś razem z kolei (nie kręciłem go długo by uważać na pompę).

Teraz problem polega na tym że pompa wyrzuca ropę przy wysokich obrotach przez ten zawór który zaznaczyłem na zdjęciu.
Nie wiem czy jest to spowodowane tym zapowietrzeniem czy też możliwe jest ze paliwo mogło zamarznąć nad ranem (bo jak pisałem poczułem ropę wewnątrz przed tym nie fortunnym zapowietrzeniem) tankowałem na stacji orlenu wcześniej, z tego co się później dowiedziałem kilka osób narzeka na tą stacje i miało kilka problemów z tym paliwem w zimie.


W czym teraz może leżeć problem ??
Czy pomoże regeneracja pompy przez pompiarza (lub można zrobić to samemu) ??
Czy trzeba kupić nową ??
Czy są jakieś inne rozwiązania które mogą pomóc ??

Prosił bym o jakieś rady, lub czy może ktoś miał podobny problem i jak sobie z tym poradził.

Z góry wielkie dzięki :pub:


zdjęcie poniżej nie jest zdjęciem mojej pompy jest to zdjęcie przykładowe w celu pokazanie tego zaworu przez który wyrzucana jest ropa :)


Obrazek


moje mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=222279
-------------------------------------------------------
Sprzedam myjkę Wysokociśnieniową http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=12&t=391659

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: IRAS AAZ » wt gru 07, 2010 21:36

Oring na rysiku LDA do wymiany :bigok: sam nie dasz rady :helm:


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

wuwalele
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 09, 2010 12:04

Re: AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: wuwalele » ndz gru 12, 2010 16:32

Proponowałbym ci nic nie robić samego przy pompie. Najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzić serwis diesla. Ja miałem podobny przypadek, miałem wyciek oleju napędowego z osi cięgna gazu pompy wtryskowej oraz lekki wyciek z miejsca, którego cieknie paliwo u ciebie. Myślę, że pompiarz usunie usterkę ci od ręki. Powodzenia :bajer:



Awatar użytkownika
kori16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt gru 30, 2008 18:03
Lokalizacja: Wilkowisko Małopolska
Kontakt:

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: kori16 » pn gru 13, 2010 18:25

Dzięki za rady myślę że w tym tygodniu zawiozę auto do pompiarza jakiegoś ale na razie to zawalił mnie śnieg i jest lekka lipa :panna:


moje mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=222279
-------------------------------------------------------
Sprzedam myjkę Wysokociśnieniową http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=12&t=391659

torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: torogolf » pn gru 13, 2010 20:44

Hmm mam podobny wyciek lecz nie wielki. Może ktoś to już robił, jak to cenowo wygląda? :P



Awatar użytkownika
kori16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt gru 30, 2008 18:03
Lokalizacja: Wilkowisko Małopolska
Kontakt:

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: kori16 » pn gru 13, 2010 23:15

Ja z tego co się dowiadywałem to jeden pompiarz mi powiedział 200 polskich peso, ale coś czuje ze to raczej taka tylko optymistyczna wersja a jak bedzie to zobaczymy. Dam znać :bajer:


moje mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=222279
-------------------------------------------------------
Sprzedam myjkę Wysokociśnieniową http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=12&t=391659

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: skkr_lodz » wt gru 14, 2010 00:15

kori16 pisze:Ja z tego co się dowiadywałem to jeden pompiarz mi powiedział 200 polskich peso, ale coś czuje ze to raczej taka tylko optymistyczna wersja a jak bedzie to zobaczymy. Dam znać
tyle kosztuje samo uszczelnienie pompy i jest to cena porównywalna do tej jak dowiadywałem się w Łodzi. Jednakże trzeba doliczyć koszt wyjęcia i założenia pompy i ustawienia kąta wtrysku itp Więc cena uszczelnienia jak najbardziej ok. Jeśli sam zdejmiesz pompę i później założysz to koszty nie są niebotyczne.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: grandi » wt gru 14, 2010 03:57

W Łodzi jest bardzo dobry pompiarz na Glinianej


Starzak Krzysztof. Naprawa pomp wtryskowych
91-336
Łódź,
Gliniana 5/7
Tel.: 42 611 63 45

Co do serwisu diesla to tylko i wyłącznie

Naprawa Pomp Wtryskowych Mechanika Ogólna Rosiński
Adres: Tkacka 27, 95-200 Pabianice
Tel.: (42) 226-20-61

Nie ma lepszego serwisu i ceny są przystępne , tylko czas oczekiwania około tygodnia ale to chyba dobrze o nim świadczy

Przykładowe ceny

Ustawienie Kąta wtysku i wolnych obrotów coś koło 80 zł
Wymiana pompy czas 1 h 130 zł
Sprawdzenie wymiana końcówek wtrysków 30 zł sztuka
Uszczelnienie cięgna gazu noy oring tulejka 150 zł czas 1 h

Na prawdę pełen profesjonalizm


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: skkr_lodz » wt gru 14, 2010 11:34

No ja wlasnie na glinianej sie dowiadywalem :)


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: Trochim » wt gru 14, 2010 13:47

a po cholere przy tym wycieku pompę wyjmować. ten wyciek da się naprawić samemu a jak nie chce się Tobie robić w zimę to zaślep inną srubą miejsce wycieku i poczekaj do wiosny autko straci trochę na mocy - lda nie będzie spełniało swojej funkcji i aby nie dochodziło do niepotrzebnych napięć odepnij wężyk ciśnieniowy i zaślep go od strony turbiny.

a jak będziesz chciał to sam naprawić to potrzebne - imadło, wybijak, młotek, imbusy oczywiście nowy oring i najlepiej uszczelka pod dekiel pompy oraz oring na oś gazu (tak profilaktycznie)- koszt ok 65 zeta (jak kupujemy cały zestaw boscha) lub ok 10 jak kupujemy oddzielnie oringi, uszczelke (o ile dostaniesz) - nauka i doświadczenie z wymiany - bezcenne ;)


Nissan Patrol K160

V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: V12 » wt gru 14, 2010 14:00

Witam
Dzis u mnie zauwazyłem to samo czy ma ktoś jakś foto porade jak to zrobić czy może opis.
Naprawa silników nie jest mi obca wyremotowałem w życiu kilka silników ale pompy nie ruszałem wiadomo urządzenie skomplikowane i precyzyjne
A do smoluchów nie chce prowadzić bo jak mi 4 lata temu wymieniał uszczelnienia pompy to zjeba*ł klin na wale (po co on to odrecał)
W sumie znalazłem porade
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... a#p4421007" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie rozumiem tylko jak wycisnać te kulki prasą ?? Trzeba mieć prase?? one wychodzą do wewnątrz czy raczej do zewnątrz
I jeszcze szukam opisu jak zdjąc góre pompy jak by ktoś mial taki temat to poprosze
pozdr



apln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt cze 19, 2009 17:05
Lokalizacja: SY/SLU/SG
Kontakt:

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: apln » wt gru 14, 2010 16:02

Ja to uszczelniałem samemu i nie było problemu, ale jak ktoś nie ma zielonego pojęcia co i jak to niech sobie odpuści.

V12 te kulki wybijasz, czyli najpierw przez wybijak uderzasz jedną kulkę do środka(uważaj żeby Ci góra pompy nie pękła i zebyś kulki nie zgubił), tak by z drugiej strony wyleciała, i na odwrót. Wtedy wyjmiesz ośkę. A co do góry pompy to zobacz temat o gov modzie. :bigok:


I am traveler of both time and space...

V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: V12 » wt gru 14, 2010 19:21

Już przeczytałem nie będzie problemu a jeszcze jak ze sprawą regulacji rozreguluje się dawka???
pozdr



apln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt cze 19, 2009 17:05
Lokalizacja: SY/SLU/SG
Kontakt:

AAZ Problem z Pompą Wtryskową wyrzuca rope. Pomocy!

Post autor: apln » wt gru 14, 2010 20:28

Jak nie będziesz ruszał śruby od dawki(a nie trzeba) to będzie ok.


I am traveler of both time and space...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości