marny chip afn

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marcin mk3gt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 17, 2010 16:17
Lokalizacja: Żywiec

marny chip afn

Post autor: marcin mk3gt » ndz lis 21, 2010 19:50

witam,. serdecznie witam wszystkich! jestem tutaj nowy i chciałby się zwrócić z prośbą o rozpatrzenie mojego problemu! posiadam golfa mk3 gt afn i miałem problem z odpalanie ma ciepłym silniku. samochód oddałem do pewnego gościa który oferował tuning w rozsądnej cenie, pojchałem do niego i powiedziałem w czym problem! powiedział że lepiej chipa zrobić wraz z dawką startową! zgodziłem sie! podjechałem do niego, zhamowaliśmy auto i wyszło niby 112km i 237nm! robiliśmy logowanie przed chipem i niby wszystko poszło jak ta lala! rozrząd, przepływka, doładowanie, kąt wtrysku, różnica wtrysku było w porządku! spradzaliśmy nastawnik pompy i raz nie otwarł sie dostatecznie ale przy kolejnych próbach było ok! wgrali program i wyszło 127km i 287 nm! powiedziałem że troche mało i zrobili następnego softa! przy hamowaniu wyszło 122km i 292nm! mocy nie zwiększyli, moment poszedl toche do gory, powiedzieli że z przyczyn mechanicznych moc nie idzie do gory! auto wogóle nie kopci, pali dobrze, moc jest taka sobie! ale zastanawia mnie dlaczego tak wyszło! czy to poprostu słaba wiedza tego tunera czy poprostu wina mechaniczna!? powiedzieli ze nastawnik pompy mam nie tak. w przyszlym tyg zloguje auto u kogos innego. prosze o pomoc i ewentualne podpowiedzi! pozdrawiam Marcin



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

marny chip afn

Post autor: wronek1 » ndz lis 21, 2010 20:11

jezeli nastawnik byl padniety to nie powinni sie podejmowac robienia softu .Niesprawnych aut sie nie chipsuje.Mysle ze kolesie poprostu nieogarniają i słabą wiedze tłumaczą niedomaganiem silnika. Zdrowy afn po programi wypluwa min. 130 koni .
Zajedz do kogos kto ma vaga zrob logi , jak wszystko bedzie ok to jedź i niech poprawiaja albo wgrywaja ori porgram i oddają kase.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

marny chip afn

Post autor: munior » ndz lis 21, 2010 20:28

wronek1 pisze:jezeli nastawnik byl padniety to nie powinni sie podejmowac robienia softu
Z wyjątkiem czujnika temp.paliwa, to tam nie ma co paść :chytry: może być tylko brudny i się przycinać


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Re: marny chip afn

Post autor: wronek1 » ndz lis 21, 2010 20:31

munior pisze:
wronek1 pisze:jezeli nastawnik byl padniety to nie powinni sie podejmowac robienia softu
Z wyjątkiem czujnika temp.paliwa, to tam nie ma co paść :chytry: może być tylko brudny i się przycinać
dokladnie , to juz predzej pompa moglaby niedomagac. Tak czy siak jacys partacze.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

marny chip afn

Post autor: bongo » ndz lis 21, 2010 21:40

marcin mk3gt, Witamy na forum :pub:
Dobrze że się zarejestrowałeś,a wypowiedzi Kolegów potwierdzają moje słowa :bajer:



marcin mk3gt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 17, 2010 16:17
Lokalizacja: Żywiec

marny chip afn

Post autor: marcin mk3gt » pn lis 22, 2010 19:56

zgadzam sie może być zasyfiony ten nastawnik ale to pewnie byłyby jakieś inne objawy też!? podobno silnik by mi mogł przerywać albo obrotomierz by mi skakał na wolnych obrotach!? możliwe że sknocili coś? każdy dieselek lubi dymka puścić a mi wogóle... postaram sie zlogować fure i może sie cos wyjaśni.
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości