Ładowanie aku z alternatora po przekr. 2tys.obrotów silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zbyck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 22, 2009 21:21
Lokalizacja: Polska,Dolnośląskie

Ładowanie aku z alternatora po przekr. 2tys.obrotów silnika

Post autor: zbyck » wt lis 09, 2010 18:58

Witam,niedawno miałem regeneracje alternatora Bosh w swoim aucie (Golf3,kombi 1.9TDI,syncro-1996r) po około 1 miesiąca od naprawy jego kilka razy wyładowało mi akumulator (74Ah-680A),tak jakby nie było ładowania jego.Oczywiście naładowałem go prostownikiem,podłączyłem i jakiś krótki czas działał,podłączyłęm także 2-gi mniejszy aku -gdzie także działał w aucie ale też nastąpiło rozładowanie.Po kilku dniach stwierdziłem miernikiem że alternator daje ładowanie na aku: 14.56V-14.67V przy wyłączonych światłach i innych odbiornikach,natomiast na włączonych światłąch jest ładowanie 14.45V.
Wszystkie kostki,połączenia elektryczne,klemy na aku a także bezpieczniki i przekaźniki zostały wyczyszczone i przesmarowane.Zauważyłem niedawno że po odpaleniu silnika i nawet kilku minutowej jeździe nie ma ładowania z alternatora (pociągłem z aku kabelki do miernika który zamontowałem koło kierownicy) prąd cały czas pobierany jest z aku,natomiast jak silnik przekroczy 2tys obrotów to jest ładowanie aż do zgaszenia silnika.Po ponownym uruchomieniu nie ma ładowania,ale jak przygazuje i przekrocze te 2tys obrotów to jest i trzyma-co to może być,jaka przyczyna.Bo już nie wiem co wymyślić.Proszę o porady.


-VW Golf III Syncro 1,9 TDI,96r,kombi

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Ładowanie aku z alternatora po przekr. 2tys.obrotów silnika

Post autor: Lipek81 » śr lis 10, 2010 14:19

Prawdopodobnie brak wzbudzenia alternatora. Czy zapala się lampka ładowania po przekręceniu kluczyka, ale przed odpaleniem?



Awatar użytkownika
zbyck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 22, 2009 21:21
Lokalizacja: Polska,Dolnośląskie

Ładowanie aku z alternatora po przekr. 2tys.obrotów silnika

Post autor: zbyck » czw lis 11, 2010 14:17

Lipek81 miałeś rację-była przerwa na kabelku od wzbudzenia alternatora a lampka ładowania nie włączała się.Wczoraj nawet wymieniłem na nowy regulator napięcia ze szczotkami ale to nic nie dało.Dzisiaj pogrzebałem i zrobiłem,także teraz ładowanie mam zaraz po zapaleniu silnika (14.43V),kontrolka aku gaśnie zaraz po paru sek.i wszystko jest ok.Także dzięki za poradę. :pub:


-VW Golf III Syncro 1,9 TDI,96r,kombi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości