Docieranie silnika FSI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Degelsegger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 23, 2006 23:38
Lokalizacja: Z Warszawy

Docieranie silnika FSI

Post autor: Degelsegger » sob lut 04, 2006 17:10

Witam.
Chcialbym sie dowiedziec, od Was jak wyglada sprawa docierania takiego silnika ?
Z tego co wiem, wg. instrukcji trzeba uwazac, przez pierwsze 1500km. Nie jezdzic z predkosciami maxymalnymi etc...
W serwisie mowia, ze nowe autko, wiec trzeba uwazac.
Na niektorych forach pisza, zeby od razu butowac.
Co wydaje mi sie skrajnym debilizmem, bo wyszloby na to, ze fabryka robi sobie jaja z klientow i pisze bzdury w instrikcji obslugi...


[img]http://republika.pl/yeden/quattromale.jpg[/img]
[b][url]http://www.vwgolfv.pl[/url][/b]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob lut 04, 2006 17:24

Silnik to silnik dotrzyj go jak każdy inny. Rano poczekaj aż temperatura oleju wzrośnie do 30 stopni, albo jak nie ma wskaźnika to niech wskaźnik temperatury płynu pójdzie troche do góry. Staraj się nie przekraczać 3000RPM i nie jeździj szybciej niż 120km/h. I tak przez te 1500km. Po tym przebiegu to tak do przebiegu 5000km staraj się silnika nie wkręcać na maxa tylko tak do około 4500RPM. Po przejechaniu 5000km wolna wola.



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » sob lut 04, 2006 17:27

racja!!
pomimo,że dokładnośc montowania częsci ale do ok 2 tys km jeżdzij spokojnie i powoli go docieraj i z umiarem wkręcaj na obroty.....
nie ciągnij żadnych przyczep ani nie duś silnika..trzymaj obroty na średnim poziomie , ani nei za małe na wysokich biegach ani za wysokie obroty..
Dobre dotarcie to dłuższa żywotnośc motoru Pmiętaj o tym!!
powodzenia...


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości