Problemy ze skrzynią

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marcinG41999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 05, 2010 14:00

Problemy ze skrzynią

Post autor: marcinG41999 » śr paź 06, 2010 22:17

Witam

Jestem od niedawna posiadaczem Mk4 1999 z silnikiem 1,6 sr jednak nowicjusz ze mnie w zakresie mechaniki. Chciałbym sprawdzić autko w jakimś ogarnętym zakładzie (Warszawa), w którym znają sie na tym modelu w dodatku, ze ostatnio zaczyna mi zgrztać skrzynia podczas zmainy biegów. Na szybko mogę powiedzieć, że jest to odgłos trącego o siebie metalu jednak ja nie bardzo wiem o co chodzi i chciałbym to sprawdzić a przy okazji dokonać przeglądu tego auta przez doświadczone osoby. Zwracam sie do Was o pomoc. Z góry dzieki
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problemy ze skrzynią

Post autor: Haki » czw paź 07, 2010 00:57

Wejdź na regionalny i pogadaj z chłopakami. W Wawie masz wielu speców od MK IV ,,,,


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Problemy ze skrzynią

Post autor: psilos1 » czw paź 07, 2010 17:12

marcinG41999 pisze:Witam

Jestem od niedawna posiadaczem Mk4 1999 z silnikiem 1,6 sr jednak nowicjusz ze mnie w zakresie mechaniki. Chciałbym sprawdzić autko w jakimś ogarnętym zakładzie (Warszawa), w którym znają sie na tym modelu w dodatku, ze ostatnio zaczyna mi zgrztać skrzynia podczas zmainy biegów. Na szybko mogę powiedzieć, że jest to odgłos trącego o siebie metalu jednak ja nie bardzo wiem o co chodzi i chciałbym to sprawdzić a przy okazji dokonać przeglądu tego auta przez doświadczone osoby. Zwracam sie do Was o pomoc. Z góry dzieki
Pozdrawiam
Cześć !Jednym z poważniejszych problemów tego modelu jest właśnie nieszczęsna skrzynia biegów ,a dokładniej nitowany mechanizm różnicowy .Jednym z objawów zerwania nitów jest właśnie "tarcie "metalu o metal .Po zerwaniu wszystkich skrzynia przeważnie trafia na złom ,a w najlepszym razie nadaje się do generalnego remontu -o kosztach nie wspominam !Jest to przypadłość dość powszechna -ma 5 znanych mi AKL-ach 3 miały ten problem . U siebie wymieniłem profilaktycznie nity na śruby (Zestaw naprawczy ).



marcinG41999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 05, 2010 14:00

Problemy ze skrzynią

Post autor: marcinG41999 » czw paź 07, 2010 19:02

Dzieki za pomoc
Jutro jade i stawiam auto do mechanika na ogledziny. psilos1, mam pytanko (zestaw naprawczy) w jakie koszty opiewał bo jezeli to to o oczym wspomniales to moze uda mi sie podratowac ta skrzynie?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Problemy ze skrzynią

Post autor: psilos1 » czw paź 07, 2010 21:37

Cześć ! Problemem nie jest koszt części ,ale wymiana .Jak pamiętam zapłaciłem "po znajomości "200€.Części -wymiana +nowy olej



allen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 28, 2011 22:27

Re: Problemy ze skrzynią

Post autor: allen » śr kwie 20, 2011 20:58

Witam!!

Bardzo proszę o pomoc...

Posiadam golfa Mk 4 SR silnik akl... Od około 3-4 dni usłyszałem delikatne tarcie słychać to podczas gdy puszczam gaz na biegu... po lekturze forum stawiam że jest to popularna dla tego modelu awaria mechanizmu różnicowego... najprawdopodobniej będą to te nity o których piszecie... podjechałem dziś na kanał... spuściłem olej ze skrzyni biegów. olej czysty (nie ma żadnych opiłków metalu). Brak też wycieku oleju... i teraz moje pytanie i prośba o poradę... Co teraz z tym zrobić... czy skoro (najprawdopodobniej) w środku nic się nie uszkodziło wystarczy zastosować zestaw naprawczy w postaci śrób o których piszecie??? czy skrzynia będzie do wymiany... Z góry dzięki za odpowiedź...



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problemy ze skrzynią

Post autor: Haki » śr kwie 20, 2011 23:40

Jeśli rzeczywiście nic się nie uszkodziło w skrzynce , dajesz śruby zamiast nitów , zalewasz nowym olejem ... i tyle/// pozostanie obserwacja


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

allen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 28, 2011 22:27

Problemy ze skrzynią

Post autor: allen » czw kwie 21, 2011 08:08

dzięki za odpowiedź... a gdzie można dostać ten zestaw naprawczy? tylko w autoryzowanym serwisie... szukam na necie ale nie za bardzo mogę znaleźć.. Byłbym wdzięczny za jakis link albo adres sklepu...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości