Prędkościomierz-działa kiedy chce

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemo5697
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 16:47

Prędkościomierz-działa kiedy chce

Post autor: przemo5697 » ndz sie 22, 2010 16:58

Witam
Mam problem z prędkościomierzem w golfie 3. Czasem działa i jest wszystko ok ale czasem stanie np. na 220 i drga tylko albo stoi nieruchomo. Nawet jak wskazowka stoi w miejscu to km nalicza normalnie i obrotomierz tez dziala tylko predk. nawala. Mam go od niedawna i kompletnie nie wiem gdzie szukac. bezpieczniki przeszukalem i wszystkie dobre i znalazlem ten czujnik przy skrzyni ale tez wydaje sie byc dobry chociaz nie wiem jak go sprawdzic. Podpowie ktos? pozdrawiam



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: Prędkościomierz-działa kiedy chce

Post autor: Mati44 » śr sie 25, 2010 17:55

A w momencie kiedy się zatrzymasz to wskazówka nadal utrzymuje się na 220 czy tylko podczas jazdy tak się dzieje, dobrze było by odłączyć impulsator na skrzyni w momencie kiedy wskazówka będzie wariować jeśli po odłączeniu wskazówka zejdzie do 0 to znaczy że najprawdopodobniej jakieś zwarcie powoduje impulsator co daje dodatkowe impulsy jeśli odłączenie nic nie da to dobrze było by obejrzeć wiązkę od impulsatora czy nie jest gdzieś przetarta jeśli będzie ok to chyba pozostaje podmiana licznika.
PozdraVWiam



przemo5697
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 16:47

Prędkościomierz-działa kiedy chce

Post autor: przemo5697 » sob sie 28, 2010 14:19

Dzięki za odp już zrobiłem. Impulsator był dobry gdyż cały czas nabijało mi km mimo że wskazówka od prędkości stała w miejscu. Więc rozkręciłem licznik w mak i okazało się że odlutował się kabelek od silniczka w prędkościomierzu i przylutowałem i jest ok :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości