problem z silnikiem gaśnie i nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

beetx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 14, 2010 07:57

problem z silnikiem gaśnie i nie odpala

Post autor: beetx » sob sie 14, 2010 08:14

Witam.Mam golfa 1.3 na gażniku i problem.Czasami nie odpala gdy zimny czasami potrafi zgasnąć podczs jazdy,nawet na biegu.Ostatnio wymieniłem kable WN ale na nic się to zdało.Zauważyłem,że problem się nasila jak jest wigotno.Czy mógłby mi ktoś coś doradzić.



kierowniczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 16, 2010 21:08

Re: problem z silnikiem gaśnie i nie odpala

Post autor: kierowniczka » pn sie 16, 2010 21:27

Mam podobny problem z VW Golfem 3, silnik 1.8 benzyna z gazem... Męczę się z tym już prawie miesiąc... Pierwsze objawy pojawiły się w wilgotny poranek: auto zgasło na środku skrzyżowania i długo nie chciało odpalić... Jak już odpaliło, jeździło potem cały dzień, aż znów nie odpaliło po kolejnej deszczowej nocy. Nie skojarzyłam tego z wilgocią i po prostu oczyściłam akumulator, sądząc że zaśniedziałe klemy są problemem.. Nawet to zadziałało :), ale tylko na dwa dni:( ... aż znów spadł deszcz... Teraz czekam na słoneczny dzień, żeby zawieźć auto do serwisu, ale może macie jakieś podpowiedzi...



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

problem z silnikiem gaśnie i nie odpala

Post autor: Lukasz_mk2 » pn sie 16, 2010 21:49

sprawdzaliście stan kopułki i palca?? czasem tam leży problem - kopułka nie jest szczelna i przepuszcza wilgoć do środka a co za tym idzie następują problemy z odpaleniem auta. Jeszcze pytanie czy jak nie chce odpalić, ale jak już mu się uda to pali na wszystkie cylindry??


Obrazek

camillo1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 17, 2010 00:20

problem z silnikiem gaśnie i nie odpala

Post autor: camillo1992 » pn sie 30, 2010 12:49

Witam.
Mam ten sam problem i w zwiazku z tym pytanie.
Czy udało Ci sie wyeliminować już gaśnięcie twojego autka ?
Jesli tak to jaka byla przyczyna?
Mam to samo auto najczesciej gasnie podczas jazdy gdy popada wczesniej i starsznie mnie to meczy bo nigdy nie wiadomo gdzie auto zgasnie. :/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z silnikiem gaśnie i nie odpala

Post autor: Paweł Marek » pn sie 30, 2010 22:04

Koledzy mimo że niby mamy tu jakąś wspólną cechę, tzn problem na wilgotnej aurze, to jednak przesadą jest mieszać w jednym temacie pytania o 3 silniki na kompletnie różnych układach zasilania: gaźnik, wtrysk jedno i wtrysk wielopunktowy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości