[MK4] prośba o poradę

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
ckn88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 12:24
Lokalizacja: SJ

[MK4] prośba o poradę

Post autor: ckn88 » wt lip 06, 2010 22:37

Witam, jako że niezbyt się orientuję w temacie CA chciałbym żebyście mi doradzili co nieco.
Aktualnie mam w aucie: radio Pioneer DEH 2000 mp, wzmacniacz Blaupunkt GTA260, skrzynkę Blaupunkt GTB 1200 (wzmacniacz w mostku zasila sub) oraz zestaw Audio System na przedzie (pod radiem). Jakoś to sobie pyka ale chciałbym troszkę podnieść jakość grania w aucie. W najbliższym czasie planuję wygłuszyć drzwi, dać dystanse z mdf, wymienić całą instalację (25mm2 zasilanie, 2,5mm na przód, 4mm do skrzynki oraz 2 pary RCA) kable puszczę osobno; próg lewy, prawy i tunel środkowy. Tyle już wiem a teraz zaczynają się schody...

1. Sprzedać obecny wzmacniacz i kupić 4 kanałowy czy do tego co mam dokupić monoblok na sub? (jak będę kupować to chciałbym już coś przyszłościowego bo skrzynkę myślę zmienić)

2. Czytałem o Audio systemach i podobno potrzebują sporo mocy żeby grać a ja nie planuję montować żadnej elektrowni... Czy dobra opcją będzie zamienić je na jakiś zestaw typu Helix DB, Powerbass czy Hertz?

3. Jakiej grubości dystanse kupić żeby było ok?

4. W radiu nie mam wyjść RCA (będę je zmieniał ale narazie musi zostać) Czy lepiej podłączyć wzmacniacz/e przez hi input czy konwerter na rca?

5. Jakiej średnicy suby brać pod uwagę 20 czy 30 cm? (chcę żeby grał dynamicznie a nie buczał jak ten co mam teraz)

6. Jaki wzmacniacz w granicach 500 zł (4 kanały) byłby w stanie ogarnąć zestaw przedni + subwoofer? Nie chodzi mi o mega moce żeby nagłaśniać osiedle tylko żeby poprawnie grało.Może coś tego typu:

http://www.allegro.pl/item1095968841_ca ... ancji.html


http://www.allegro.pl/item1111330414_cr ... niacz.html


http://www.allegro.pl/item1103074155_wz ... a_24h.html

Narazie to tyle pytań ale napewno coś się jeszcze nasunie. Będę wdzięczny za odpwiedzi.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » śr lip 07, 2010 06:38

Słuchaj kolego, trudno coś konkretnego doradzić, bo każdemu może się podobać coś innego. Wzmacniacz wywalił bym na bank, ponieważ piece Blaupunkta to shit. Głośnik basowy do szybkiego grania to 20 - 25 cm i zapakowany w closed skrzynkę. Głośniki na przód - jest wiele dobrych pozycji na rynku CA i najlepiej posłuchać kilku zestawów i wtedy wszystko będziesz wiedział, co i jak gra i co wtedy wybierzesz. Ground Zero jeżeli to jest zbliżona moc do prawdziwej to zdecydowanie styknie na mocny zestaw w samochodzie. Radio wiadomo najlepiej zmienić, a przez wyciągnięcie z kostki wyjąć na wzmacniacz tracisz na jakości grania. Opinia ogólna, ponieważ nie ma sensu polecać konkretnych głośników - tobie ma się podobać a nie mnie :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości