Silnik gaśnie, dławi się

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

eversman84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 01, 2009 18:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Silnik gaśnie, dławi się

Post autor: eversman84 » sob lip 03, 2010 22:31

Witam serdecznie. Mam Golfa IV rok prod 99 silnik 1.4 16V i mam następujący problem, mianowicie kupiłem auto używane w zeszłym roku, po jakimś czasie zaczeły dziać się problemy z silnikiem, auto podszarpywało, miało problem z obrotami silnikia (dławiło się), sporadycznie zdażały się sytuacje, że auto gasło bez ostrzeżenia. Byłem u różnych mechaników i elektroników, wymienione zostały: sonda lambda, czujnik temp. silnika, adaptacja przepustnicy została zrobiona, został wymieniony filtr powietrza, katalizator,
były problemy z immob. więc został sprawdzony i już działa poprawnie.
Ostatnia większa naprawa została wykonana jakies 3 tyg temu, od tamtego czasu przejechałem ok 250km, dziś auto bez ostrzeżenia w ruchu miejskim zgasło, najpierw miałem problemy z odpaleniem, potem jak już odpalił to po każdej próbie naciśnięcia na gaz lub wbicia biegu i nacisnięcia na gaz auto gasło, na jałowym biegu przy włączonym silniku silnik pracował nierówno i wahania obrotów były od 1000 do 400, bez żadnej mojej ingerencji ani próby manipulowania obrotami przez dodawanie gazu. Po podłączeniu pod VAG pokazał się błąd wskazujący na przepustnicę (kod błędu 17953) i błąd wskazujący na czujnik obrotów silnika (kod błędu 16705) opisany jako błąd sporadyczny. Dodam jeszcze, że po 20 minutach prób auto odpaliło i dojechałem nim na parking odczuwając lekkie szarpanie.Nie chce kolejny raz jechać do mechanika, który powie mi to co zobaczy na kompie i bez zaangażowania z własnej strony zacznie na mój koszt wymieniać kolejne części w nadzieji, że trafi na tą właściwą.


Bardzo proszę o pomoc, może ktoś z Państwa miał podobny problem.


Serdecznie pozdrawiam



ice4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 17, 2009 20:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ice4 » ndz lip 04, 2010 09:50

Hej, mam identyczny silnik i tez jestem Wrocławia. Niestety moje autko tez delikatnie mówiąc pracuje do dupy. U mechaników zostawiłem już przynajmniej drugiego takiego golfa... i niestety nic nie pomagało. Wymieniłem zawory,popychacze, cewkę napięcia. Przeczyściłem przepustnicę środkiem w sprayu i ... nic. U mnie dodatkowo jeszcze dużo bierze oleju. Odezwij sie na maila lukasz_zawadzki@go2.pl Jako że jesteśmy z Wrocławia może coś razem uradzimy



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz lip 04, 2010 11:02

Sprawdzaliście czujnik położenia wału korbowego?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości