GOLF V 1.9 TDI BKC

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

blade_12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 19:17
Lokalizacja: łodzkie

GOLF V 1.9 TDI BKC

Post autor: blade_12 » pn cze 07, 2010 20:03

Witam. Posiadam Golfa V 1.9 TDI silnik BKC. Problem z nim jest taki iż jak silnik jest ciepły to nieraz przy próbie zapalenia ponownego pojazdu strasznie zatrzęsie silnikiem. Nie dzieje sie tak za każdym razem ale jest to objaw niepokojący. Czytałem na różnych forach iż często w takich przypadkach pomaga ingerencja w mapy startowe. Byłem u goscia który mi poprawił mapy ale niestety obajaw dzisiaj powrócił. Co moze byc tego przyczyna?? Czy miał ktos podobny problem i gdzie sie teraz udac bo nie mam siły zamiast cieszyc sie autem cały czas mam problem. Dziekuje za pomoc



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » pn cze 07, 2010 22:49

A jak wygląda, a właściwie w jakim stanie jest koło dwu-masowe ??????

Zużyte czyli wybite będzie też dawać taki objaw trzęsienia i mocnego szarpania.

Ktoś kumaty dobrze je sprawdził i osłuchał???


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt cze 08, 2010 07:59

mapy startowe to przy ciężkim odpalaniu na ciepłym a tu obstawiam dwumas, też tak miałem



blade_12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 19:17
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: blade_12 » wt cze 08, 2010 08:59

Witam. Koło dwumasowe miałem wyminienane jakies 8000 km temu wiec watpie aby w tym tkwił problem. A można je jakoś sprawdzić czy cos sie tam nie zadziało? A czy objawem uszkodzonego koła dwumasowego bedzie tylko szarpanie na ciepłym i nie za każdym razem??



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: GOLF V 1.9 TDI BKC ODPALANIE POMOCY!!!

Post autor: doggie » wt cze 08, 2010 10:13

blade_12 pisze: Byłem u goscia który mi poprawił mapy ale niestety obajaw dzisiaj powrócił.
ile za tę zmianę płaciłeś?

[ Dodano: Wto 08 Cze, 2010 ]
blade_12 pisze: A czy objawem uszkodzonego koła dwumasowego bedzie tylko szarpanie na ciepłym i nie za każdym razem??
u mnie dokładnie tak było i właśnie zmiana map (przy okazji chiptuningu) wyeliminowała problem szarpania, które również do czasu do czasu ale jednak pozostało po wymianie dwumasu, poza tym przy dwumasie słuchać odgłosy telepania z okolic skrzyni oczywiście głównie na biegu jałowym
Ostatnio zmieniony wt cze 08, 2010 10:15 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



blade_12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 19:17
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: blade_12 » wt cze 08, 2010 10:32

Za mapy płaciłem 370 zł. U mnie nie słychac zadnego telepania, zadnych dzwieków na biegu jałowym. Czy u ciebie tez szarpało tylko podczas odpalania nie za każdym razem ale zawsze jak silnik był ciepły? I mówisz ze wymaina dwumasu i mapy rozwiązały problem? Kurde ja juz nie wiem co robic



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt cze 08, 2010 10:36

blade_12 pisze: Czy u ciebie tez szarpało tylko podczas odpalania nie za każdym razem ale zawsze jak silnik był ciepły?
w 99% tak
blade_12 pisze: I mówisz ze wymaina dwumasu i mapy rozwiązały problem?
generalnie po wymianie dwumasu problem szarpnięć pozostal głównie na ciepłym silniku dlatego zdecydowałem się na chiptuning w połączeniu ze zmianą map startowych (dzięki forum oczywiście) i od kilku lat mam spokój. Wydaje mi się że skoro masz nowy dwumas to koleś te mapy zrobił ci chyba na odpie...ol, jechałbym do poprawki
Ostatnio zmieniony wt cze 08, 2010 10:37 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



blade_12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 19:17
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: blade_12 » wt cze 08, 2010 11:52

Byż może tak zrobił . Bo robił te mapy w ciągu 20 min . Moim zdanie troche chyba za krótko. Pojazde chyba na poprawkę do innego gościa. Kurde ciekawe czy faktycznie ten objaw szapania u ciebie był taki jak u mnie.
Chciałbym zeby już wszystko było OK.



Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

GOLF V 1.9 TDI BKC ODPALANIE POMOCY!!!

Post autor: malinex2 » ndz paź 19, 2014 18:00

Dwumasa w 100 % . Mialem to samo przed wymiana ... Podobno jest jakis test na sprzeglo . Jesli jest ok to da sie rozpedzic auto bez uzycia gazu do 3 biegu. U mnie niestety po wrzuceniu pierwszego auto bez gazu przygasa. Przy odpalaniu jak i gaszeniu czuc bylo takie uderzenia i szarpniecia , nawet czasem wydawalo mi sie ze drga mi caly wydech przy gaszeniu . Zmienilem cale, kompletne sprzeglo na nowe i problem ustal . Teraz szykuje sie do malej mapy zeby byl zwawszy . Albo koles od mapy zrobil fuszere ,albo z dwumasem Cie wyrolowali i powkladali stare podzespoly. Mialem kiedy tak, ze kupilem sam sprzeglo do innego auto i zawiozlem do mechanika na wymiane a przy odbiorze powiedzial mi ze lozysk nie wlozyl bo byly dobre ... Jak kupuje calosc to chce miec wszystko nowe prawda ?


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

GOLF V 1.9 TDI BKC ODPALANIE POMOCY!!!

Post autor: srubox » ndz paź 19, 2014 20:44

Takie objawy tez daje rozrusznik jak słabo kręci... miałem kilka takich przypadków gdzie postawiłem obok siebie 2 auta z tdi i było od razu widac różnice który szybciej kręci... a w momencie gdy rzucało silnikiem bylo słychać jak rozrusznik mam ciężko obracać...koszt nie duży a może pomóć.



marcin8307
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:52

GOLF V 1.9 TDI BKC ODPALANIE POMOCY!!!

Post autor: marcin8307 » ndz paź 26, 2014 20:14

Witam.Niedawno miałem podobny problem,przy odpaleniu ciepłego a z czasem i zimnego silnika potrafiło porzadnie zatrzasc samochodem.Wina była rozrusznika słabo kręcił.Po regeneracji problem zniknal odrazu.Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości