Zawieszenie i nie tylko...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krynek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:16
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Zawieszenie i nie tylko...

Post autor: krynek » pt sty 13, 2006 20:58

Witam.Niedawno sprowadziłem golfika 3 i chcę w nim wymienić tylne zawieszenie.Golf to 2.0 GTi i jest dla mnie za twardy.Dorwałem nieco inne i mam jutro zamiar je wymienić.W związku z tym pytanie:jak się do tego zabrać?Czy najpierw odkręcić w bagażniku a potem przy kołach czy odwrotnie?Czy potrzebne są jakieś specjalne narzędzia np.Sciągacz do spręzyn itp?
I jeszcze jedno:mój "komputer" pokazuje mi dziwne rzeczy,np.gdy jest temperatura otoczenia -1 on mi pokazuje -16!!!Albo na postoju spalanie wynosi 99,9l!!!Co może być przyczyną tak dziwnych wskazań?
Z góry dziękuję za pomoc i Wszystkich bardzo pozdrawiam!!! :crazy:


krynek

BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » pt sty 13, 2006 21:06

Co do wymiany zawieszenia to bardzo przydatny, niemalże niezbędny jest ścisk do spręży chociaż można siebez niego obejść.
Dobrze zacząć wymiane od odkręcenia w pierwszej kolejności śruby mocującej na belce, wtedy calość nie bedzie lecieć ci w dół i bedzie łatwiej wyciągąć. Innych specjalistycznych narzędzi nie potrzeba. Właściwie to wystarczy ten ścisk, 3 klucze (nie pamietam rozmiarów), młotek i 1.5 godziny czasu. A i przydaje sie pomoc drugiej osoby!
Powodzenia



wara99

Post autor: wara99 » pt sty 13, 2006 22:19

u mnie tez pokazuje przy rozruchu 99l potem zrób reset na 1 i zara bedzie 25l i stopniowo mniej.
A na jakie masz tam zawieszenie ????
i na jakie wymieniasz???



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sty 13, 2006 22:21

BartekC pisze:Co do wymiany zawieszenia to bardzo przydatny, niemalże niezbędny jest ścisk do spręży chociaż można siebez niego obejść.
Dobrze zacząć wymiane od odkręcenia w pierwszej kolejności śruby mocującej na belce, wtedy calość nie bedzie lecieć ci w dół i bedzie łatwiej wyciągąć. Innych specjalistycznych narzędzi nie potrzeba. Właściwie to wystarczy ten ścisk, 3 klucze (nie pamietam rozmiarów), młotek i 1.5 godziny czasu. A i przydaje sie pomoc drugiej osoby!
Powodzenia
do tylnego zawiesznia nie potrzeba żadnego ścisku.

[ Dodano: 13-01-06, 21:25 ]
tutaj masz porade jak wymontować tylne amortyzatory w mk2 / to praktycznie to samo co w mk3/ http://vwgolf.pl/golf2/porada36.html



wara99

Post autor: wara99 » pt sty 13, 2006 22:27

bo dla mnie fabryka za miekka i za wysoka :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości