co zmienic aby poprawic taki zestaw...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

co zmienic aby poprawic taki zestaw...

Post autor: Demoniq » wt maja 18, 2010 10:10

Witam wszystkich ;)

Jakis czas temu skladalem swoj pierwszy zestaw audio. Biorac pod uwage wasze wypowiedzi i uwagi, oraz fakt, ze w aucie miala grac "kazda" muza, wyszlo cos takiego:

Radio: Clarion DXZ668RMP
Przod: Herz HSK 165 (nowy model)
Wzmak: Sony XM-6020
+ wygluszone drzwi matami APP

Jesli chodzi o rock/metal i podobna muzyke to zestaw sprawuje sie calkiem fajnie. Jednak jesli chodzi o rap/hip-hop/elektro to czegos tu brakuje... Nie wiem czy to sam fakt, ze nei ma Suba czy po prostu klocki sie niedograly :P
Ja mam wrazenie, ze muzyka jest troche plaska, jakby bardzo neutralna, brakuje jej fajnej dynamiki i polotu...

Jak moznaby temu zaradzic ?
Czy od razu uderzac w sub + wymiane wzmaka ? (jesli tak to co proponujecie)
Czy moze wystarczylaby wymiana XMa na cos innego ?
Czy jeszcze cos innego...

Dodam, ze jak zwykle - rozwiazania budzetowe sa koniecznoscia (ale bez przesady) ;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt maja 18, 2010 10:11 przez Demoniq, łącznie zmieniany 1 raz.


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » wt maja 18, 2010 10:26

Dobrze zaaplikowany HSK powinien dać dużo dynamiki, nawet bez subwoofera, brakować może detaliczności i przestrzeni...
Pytanie - jak zainstalowane są wysokotonowe, w fabrycznych miejscach?
Może warto pokombinować z ich umiejscowieniem, przefazować tweetery (też czasem poprawia się przestrzeń)

Posłuchaj muzyki instrumentalnej (nie elektronicznej), zaobserwuj jak słychać rozmieszczenie instrumentów, zobacz na jakiej wysokości względem deski rozdzielczej słychać wokal.

może ktoś z twoich znajomych ma jakąś fajną topową jednostkę główną, żeby podmienić na próbę i posłuchać co się zmieniło?
Ostatnio zmieniony wt maja 18, 2010 10:28 przez Slavwek.ie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » wt maja 18, 2010 11:09

Tweetery w fabrycznych miejscach (trojkaty) ale zrobilem dla nich nowa obudowe z wlokna szklanego i ukierunkowalem oba na srodek samochodu (mniej wiecej).

Znajomi to cieniasy i szczytem car audio jest dla nich odpalenie zwyklego szumiacego radia w samochodzie ;]

Jeszcze co do muzyki... nei jestem zadnym melomanem dlatego ciezko mi opisac odpowiednimi slowami czego mi brakuje... ale to tak jakby w piosence czy to zwrotka czy refren czy jakies przejscie, muzyka brzmiala caly czas tak samo liniowo. Ze w niektorych momentach spodziewalbym sie mocnego/dynamicznego wykopu, a tymczasem choc glosno to brzmi to nadal jakos zbyt neutralnie. Jakby za duzo bylo srednich tonow ?
Nieznaczna poprawe otrzymalem przez podbicie wysokich tonow na +1-2 i w niektorych kawalkach dodatkowo niskich na +1. Niestety radio nei ma equalizera wiec pobawic sie za bardzo nei mozna.


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
RafałekVR6
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 120
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 20:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: RafałekVR6 » wt maja 18, 2010 14:47

A możesz podać moc tego XM bo wydaje mi się ze ciut mało mocy ma na te hertze.Miałem stary model i dopiero od 100 rms w góre hertze dostawały innego życia(co nie znaczy że pod słabszym wzmakiem nie dawały radości :grin: )


Car audio wciąga...ehhh:D

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » wt maja 18, 2010 17:05

może wzmacniacz na mono ustawiony?
Gain dobrze ustawiony? Pod koniec skali zaczynają charczeć głośniki? Jeśli nie to odkręć go jeszcze trochę...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » wt maja 18, 2010 17:23

Kolego, ja zaczął bym od wymiany wzmacniacza. XM ze starej serii ma łagodną górę i dlatego dźwięk może być nieco płaski i monotonny. Trzeba tym głośnikom dać te 100 - 120 RMS na stronę, np. z jakiegoś Axtona, np. C402, A2180 i wtedy porównać :hmm: Moc jest potrzebna, a jak piec będzie mocniejszy to się nic nie stanie. Jeżeli nadal będziesz niezadowolony, warto rozważyć na jednostkę sterującą Alpine, ma mocniejszą górę.
Ostatnio zmieniony wt maja 18, 2010 17:28 przez bogib184, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt maja 18, 2010 19:45

Chyba Hertzom potrzeba mocniejszego pieca, wnioskując z tego co piszesz.
A może Tobie potrzeba po prostu suba, bo niestety woofery nie przeniosą dobrze niskich częstotliwości, które w rapie są niestety bardzo potrzebne. Sam miałem ten sam problem jeżdżąc przez długi czas bez jakiegokolwiek suba.

Wracając do wymiany wzmaka, w tym przypadku wystrzegałbym się Axtona. Niestety te wzmaki to już nie ta liga...

Pozdro :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości