Resetowanie licznika, central zamek, i lapmka w aucie. Pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Budda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 20, 2010 15:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Resetowanie licznika, central zamek, i lapmka w aucie. Pomoc

Post autor: Budda » ndz maja 16, 2010 01:28

Witam wszystkich i prosze o pomoc. Zamknąłem dziaj auto z pilota i się otworzyć już nie chciało (mam centralny na pompkę) prąd do pompki płynie alarm się odzywa normalnie ale drzwi nie zamyka ani nie otwiera :( Po tym incydencie dzisiejszym licznik się tak choćby resetuje znaczy się po wyłączeniu stacyjki powinno pokazywać mi kilometry i godzinę a nie pokazuje, dopiero po odpaleniu auta pokazuje kilometry a zegarek startuje od nowa czyli od godz.12:00 ;/ i teraz lampka jak zaciągam hamulec ręczny to zapala mi się lampka w aucie a jak otworze drzwi to mi się ręczny świeci pod licznikiem. Proszę pomóżcie mi aby jednej sprawie bo już mnie krew z tym autem zalewa non stop coś mu dolega. Pozdrawiam :cry: :cry:



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » ndz maja 16, 2010 02:25

Wszystko wygląda na zwarcie w instalacji elektrycznej.
Bezpieczniki sprawdzałeś? Sprawdź też masy - na słupku po stronie kierowcy masz masę z wiązki wnętrza wpiętą.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 16, 2010 09:10

sprawdź czy gniazdo zapalniczki działa, bezpiecznik 21 przedostatni.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz maja 16, 2010 11:39

Dokładnie ,wymień spalony bezpiecznik,a wszystko wróci do normy.



Budda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 20, 2010 15:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Budda » ndz maja 16, 2010 13:11

no dokładnie pomogło ale teraz się alarm nie wiem zablokował czy coś dioda mruga cały czas i auta odpalić nie umiem ani zamknąć może ktoś wie gdzie jest jakiś przycisk awaryjny w alarmie noxon ?



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » ndz maja 16, 2010 13:36

Miejsce montażu przycisku zależy od fantazji instalatora... Znajdź centralkę alarmu i szukaj po kablach. W najgorszym razie wypnij dziadostwo, albo chociaż porządnie zmostkuj odcięcie. A jak wyjmiesz bezpiecznik to działa normalnie? Jeśli tak to ktoś coś spartolił przy instalacji alarmu, albo sam alarm umiera.



Budda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 20, 2010 15:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Budda » ndz maja 16, 2010 13:57

po wyjęciu bezpiecznika jest to samo. No to mnie pocieszyłeś z tym przyciskiem
ja nawet nie wiem gdzie jest ta centralka ehh



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz maja 16, 2010 14:20

Budda pisze:ja nawet nie wiem gdzie jest ta centralka ehh
nikt nie wie
tjwasiak pisze:Miejsce montażu zależy od fantazji instalatora
niestety musisz sam poszukac ,najczęściej gdzieś przy bezpiecznikach.



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » ndz maja 16, 2010 14:24

Najczęściej przy bezpiecznikach (najłatwiejszy montaż), ale widziałem już w przeróżnych miejscach - pod kanapą, fotelami, dywanami (np. przy wentylatorze w nagrzewnicy), w bagażniku w boczku... Inwencja twórcza instalatora jest niczym nieograniczona.



Budda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 20, 2010 15:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Budda » ndz maja 16, 2010 14:25

przy bezpiecznikach raczej nie bo już tam dwa razy rozbierałem i nie widziałem żadnej centralki tam



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » ndz maja 16, 2010 14:27

Może być ukryty nad wiązką, tak że bez zdemontowania całej deski rozdzielczej nie znajdziesz... Poszukaj pod (za) schowkiem, może być wciśnięty tak jak idzie wiązka za nagrzewnicą.



Budda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 20, 2010 15:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Budda » ndz maja 16, 2010 14:27

auto rozbierałem cale oprócz deski bo było malowane i żadnej centralki nie widzialem wiec musi być gdzieś pod deska. Zobaczył bym gdzie dzisiaj ale jak nazłość musi padać i ma padać przez tydzien jeszcze a ja garażu nie mam ;/



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » ndz maja 16, 2010 15:38

Deskę możesz wyjąć bez garażu, nie moknąc. Wiem, bo moja często zalicza wylot (uroki doposażania auta :grin:). Musisz zdjąć kierownicę i manetki, zestaw wskaźników, zdjąć osłony z dołu, schowek i zostaje dosłownie kilka śrubek wewnątrz kabiny. Nie musisz wykręcać kratek nawiewów (bo są męczące przy montowaniu z powrotem). Nie zapomnij o 2 śrubach (nakrętkach) po drugiej stronie ściany grodziowej - niestety trzeba zdejmować wycieraczki i obydwie strony podszybia.

Ewentualnie spróbuj wyjąć licznik i poświecić czymś, czy nie natrafisz na coś "podpadającego".



Budda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 20, 2010 15:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Budda » ndz maja 16, 2010 18:02

Szczerze wątpię zęby komuś się chciało wyciągać deskę przy zakładaniu alarmu, wiec może zdemontuje schowek i poszukam jeszcze raz pod kierownica i kolo bezpieczników i tam w okolicy schowka. A to jest raczej pewne ze alarm siada? Czy jest możliwe ze porostu się zresetował i należy go zaprogramować na nowo?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 456 gości