[mk3] szyby elektryczne, domykanie itd

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
michal_wroc
kung-fu
kung-fu
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 01, 2004 16:22
Lokalizacja: Wrocław

[mk3] szyby elektryczne, domykanie itd

Post autor: michal_wroc » czw sty 12, 2006 15:38

witajcie,
orientuje sie ktos moze, jak rozwiazane jest zamykanie szyb elektrycznych w mk3? chodzi mi o to czy jest jeden sterownik ktory wszystkimi szybami steruje, czy w kazdych drzwiach jest osobny sterownik dla kazdej szyby?
o co chodzi, bo w moim aucie, tylne szyby (mam 5d), zamykaja sie w sposob nastepujacy: naciskasz przycisk zamykania, przesuwa sie okolo 5-6cm do gory, i stoi, puszczasz przycisk naciskasz ponownie, znow podnosi sie o okolo 5cm i stoi... i tak jest zarowno z otwieram jak i zamykaniem (identycznie dziala prawa i lewa strona) - czy ktos moze ma jakas rade na ten temat?



Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » czw sty 12, 2006 16:29

nie wiem jak jest w 5d ale w 3d jak przytrzymasz dłużej przycisk to zamyka i otwiera się od razu do końca a przy zamykaniu auta (bez różnicy prawym czy lewym zamkiem) domykają się od razu obydwie szyby.


olek

Awatar użytkownika
michal_wroc
kung-fu
kung-fu
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 01, 2004 16:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michal_wroc » czw sty 12, 2006 20:12

nie o to mi chodzi, z kluczyka tez mi sie zatrzymuje po podjechaniu o te kilka cm :)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw sty 12, 2006 20:34

Moze cos nie tak z bezpiecznikiem automatycznym ? http://vw2.info/galerie/mk3/Data/page.htm?124,0
Moze szyby ciezko chodza i wtedy je rozlacza na chwile...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
michal_wroc
kung-fu
kung-fu
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 01, 2004 16:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michal_wroc » czw sty 12, 2006 20:43

wlasnie sie nad tym zastanawialem, ale prawa i lewa szyba chodza tak samo, wiec co.. obie za ciezko chodza? i z jakiego powodu obie mialyby za ciezko chodzic... to troche podejrzane, ale zaczne wlasnie od tego jak sie odmrozi troche temperatura :) w kazdym razie myslalem ze ktos juz spotkal sie z takim problemem.



Awatar użytkownika
VAUER6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 19:53
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: VAUER6 » czw sty 12, 2006 20:50

No ale zeby chodzily na automacie to musisz je zincjalizowac.Nie odlaczales akumulatora czy cos?
Musisz jechac szyba az na sama gore do oporu,nastepnie wcisnac przycisk i przytrzymac ze 2 sek.Powtorzyc to ze 3 razy i powinno chodzic.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw sty 12, 2006 21:03

VAUER6 pisze:No ale zeby chodzily na automacie to musisz je zincjalizowac.Nie odlaczales akumulatora czy cos?
Musisz jechac szyba az na sama gore do oporu,nastepnie wcisnac przycisk i przytrzymac ze 2 sek.Powtorzyc to ze 3 razy i powinno chodzic.
Kiedys po odlaczeniu aku nie dzialalo mi domykanie, i zrobilem tak jak mowisz. Wszystko oczywiscie wrocilo do normy, ale z tym ze szyba sie co chwila zatrzymuje to chyba nie ten temat. U mnie pomimo niedzialajacego domykania szyba chodzila normalnie jak trzymalem caly czas przycisk.



Awatar użytkownika
michal_wroc
kung-fu
kung-fu
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 01, 2004 16:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michal_wroc » czw sty 12, 2006 21:16

nie bardzo rozumiem, zeby szyby chodzily na automacie - znaczy sie na tym bezpieczniku automatycznym o ktorym pisal kolega wczesniej?
i jak powtorze ta operacje co pisales 3 razy powinny juz dzialac ok?... :hmm:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw sty 12, 2006 21:26

Na automacie, czyli bez koniecznosci trzymania przycisku. Sprobuj tego o czym pisal VAUER6, ale tak jak napisalem, u mnie pomimo niedzialajacego domykania szyba chodzila normalnie (nie zatrzymywala sie) jak trzymalem caly czas przycisk.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
michal_wroc
kung-fu
kung-fu
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 01, 2004 16:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michal_wroc » czw sty 12, 2006 21:32

sprawdze w takim razie to jutro rano. no wlasnie u mnie i jak naciskasz przycisk i podczas domykania zachowuja sie identycznie, czyli ida po kilka cm i stop a potem trzeba odpuscic przycisk i nacisnac go ponownie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 12, 2006 21:59

monster pisze:przesuwa sie okolo 5-6cm do gory, i stoi
No więc to jest awaria modułu elektronicznego przy silniku danej szyby. Mam to samo z dwoma szybami w Vento, z tym że problem raz sie pojawia a raz znika. Pytałem o to już na tym forum, na forum elektrody i autokącika. Nikt mi nie pomógł. Szukam dwóch sprawnych silników z modułami, ale na razie w rozsądnej cenie nie widziałem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
michal_wroc
kung-fu
kung-fu
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 01, 2004 16:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michal_wroc » pt sty 13, 2006 08:09

a do przednich szyb sa inne moduly? :otepienie:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości