Pomocy, i to bardzo pilne.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

komandos1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Kutno

Pomocy, i to bardzo pilne.

Post autor: komandos1992 » śr kwie 28, 2010 22:34

Witam, w niedziele zakupilem golfa III, furka fajna. ale ostatnio siedzialem w aucie i zaciekawil mnie szyberdach, uchylilem do gury zamknolem i ok, ale jak chcialem zeby sie schowal do tylu to lipa. cos tam zatrzeszczalo i szyber stanol, poszedl do przodu i myslalem ze ok i go uchylilem do gury ale juz sie nie chce domknac od strony kierowcy, bo od pasazera jest ok, zamyka sie. Przeczytalem troche na forum i jest niby opisane jak go rozebrac i naprawic, ale niezbyt mam duzo teraz czasu na to. i mam ogromne pytanie, czy mozna zamknac go bez zdejmowania podsufitki itd, no bo nie ukrywam ze jestem troche wkurzony bo pogoda niezbyt i moze mi troche napadac, wiec prosze o szybka pomoc, bo sie troche wkurzylem nawet bardzo.



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Naparstek » śr kwie 28, 2010 23:17

Pewnie prowadnica Ci pękła to standard w MK3. Część prowadnicy pewnie nie przesuwa się i to ona nie pozwala domknąć się z jednej strony. Uchyl maksymalnie ten szyberdach i próbuj z jednoczesnym powolnym zamykaniem szyberdachu napychać za pomocą śrubokręta tą ułamaną część w kierunku tyłu samochodu. Wtedy szyberdach się zamknie



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » czw kwie 29, 2010 11:59

Zrób tak jak Naparstek pisze. Za tą czarną osłonką ujżysz taki chromowany element już pewnie podzielony na dwie części - prowadniczka. Pomóż jej do tyłu się przesunąć cienkim śróbokręcikiem w trakcie zamykania :bajer:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
fill89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr paź 22, 2008 18:18
Lokalizacja: Budzisko/Suwałki

Post autor: fill89 » czw kwie 29, 2010 12:12

To wieczny problem MK3 z tym szyberdachem. Podpinając się pod temat koledzy czy wymiana szyber dachu na taki z roku 96-97 zakończy ta udrękę? Gdzieś obiło mi się o uszy ze ten problem był rozwiązany w Golfach z tych roczników?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw kwie 29, 2010 12:16

Jak nie będziesz wiedział który element popchnąć to spójrz na prawa stronę, tam taki będzie się ładnie przesuwał.

Kolego straszne byki sadzisz w tekście.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości