Sprzęgło i dwumas zdemontowane

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Sprzęgło i dwumas zdemontowane

Post autor: Giugiaro1 » ndz kwie 25, 2010 11:43

W moim AXR czuć było szarpanie przy ruszaniu (na pedale sprzęgła) i w czasie jazdy na pedale gazu, oraz grzechotanie jak pracował na biegu jałowym. Okazuje się że na docisku wyłamany jest jeden ząb. Stąd pewnie szarpanie. Dwumas wygląda dobrze w porównaniu z innymi zurzytymi dwumasami które widziałem (np. z Mondeo czy Peugeota). Ale jak go trzymam przed sobą w pozycji pionowej i potrząsne nim to coś w nim stuka. Jakby coś w środku było urwane i sobie luźno latało. Jak kręce na boki to nie ma takiego efektu jak w innych zurzytych kołach zamchowych, wszystko trzyma się kupy i nic nie jest luźne. Może stąd to grzechotanie jak chodzi na luzie? Dodam jeszcze że grzechotał już od dawna, a szarpanie pojawiło się niedawno.



panadol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: panadol » ndz kwie 25, 2010 12:06

Witam
Tez myslalem ze na moim docisku wylamany jest jeden zab ale jesli to ten docisk m228 sachs to patrzylem w necie i wszystkie nowki w necie fabrycznie tak maja :)
Pozdrawiam



Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Giugiaro1 » ndz kwie 25, 2010 15:11

Mój docisk to właśnie Sachs 228. Wiec skoro brak jednego zęba jes czymś normalnym to szarpanie musi być spowodowane uszkodzeniem dwumasu.



neeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 22:33
Lokalizacja: Lomianki

Re: Sprzęgło i dwumas zdemontowane

Post autor: neeo » wt kwie 27, 2010 14:06

Giugiaro1 pisze:...grzechotanie jak pracował na biegu jałowym...
Kupiłem Seata Altea '05 2.0TDI DSG (podobno konstrukcyjnie jest to VW Golf V) i od jakiegoś miesiąca na "P" lub "N" słychać nieregularne grzechotanie ze skrzyni biegów. Jak włączę "D" lub "R" efekt znika.
Czy wiecie może co to może być?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt kwie 27, 2010 16:01

neeo, nie pisz o tym samym w kilku tematach!! Poszukaj tematu o skrzyni DSG tam sie podepnij albo załóż wlasny.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Giugiaro1 » wt kwie 27, 2010 17:15

Wymieniłem kompletne sprzęgło z dwumasem. Kupiłem z golfa 4 w którym wcześniej je wypróbowałem, chodziło bardzo ładnie. U mnie też super efekt. Cisza przy odpalaniu, nie ma szarpania w czasie jazdy na pedale gazu ani na pedale sprzęgła przy ruszaniu. 600zł graty+7godz rozbieranie i 5 składanie własnoręcznie bez pośpiechu.



neeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 22:33
Lokalizacja: Lomianki

Post autor: neeo » wt kwie 27, 2010 18:35

wesol pisze:neeo, nie pisz o tym samym w kilku tematach!! Poszukaj tematu o skrzyni DSG tam sie podepnij albo załóż wlasny.
OK. rozumiem. Czy znasz może odpowiedź na moje pytanie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 103 gości