[Audi A4] problem z pompą ABS. Za szybko się włącza.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

[Audi A4] problem z pompą ABS. Za szybko się włącza.

Post autor: arielo87 » wt kwie 13, 2010 20:43

Sorry, ale nie wiem gdzie zapytać jak nie na forum :grin:

Sprawa wygląda tak, brat ma audi a4 i problem z ABSem. Sam system generalnie działa, czujniki są sprawne, VAG nie pokazuje błędów. Co się dzieje, mianowicie pompka ABS zaczyna działać nawet przy delikatnym hamowaniu, np przy dojeżdżaniu do świateł. Sam system się nie załącza, bo koła nie mają poślizgu. Problem pojawił się po wymianie tylnych łożysk. Najpierw pojawił się błąd ABS i komp go wyłączył. Po ponownym odpaleniu nic nie wyskoczyło i wszystko było jakby nigdy nic się nie stało. Nie chcę tak jeździć, bo raz, że ciągle mi ta pompka się włącza przy hamowaniu (tylko na niskich prędkościach) a dwa to zaraz może ją szlag trafić. Ja osobiście jeszcze z czymś takim się nie spotkałem. Może ktoś?
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 20:55 przez arielo87, łącznie zmieniany 1 raz.


O:o===vw===o:O

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » wt kwie 13, 2010 21:47

najczesciej tak jest jak jest zapowietrzona jedna sekcja lub pompa hamulcowa do wymiany ale na początek proponuje porzadnie odpowietrzyć układ


Obrazek

Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » śr kwie 14, 2010 00:14

Układ hamulcowy nie był nawet ruszany, wiec nie mógł się sam zapowietrzyć.


O:o===vw===o:O

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr kwie 14, 2010 01:13

Masz zasyfione tarcze przy czujnikach lub same czujniki >>> naleciało syfu i tyle. Zdejmik koła i wyczyść te tarczki do okoła piast > powinno przejść natychmiast.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » śr kwie 14, 2010 10:14

Miałem kiedyś podobny przypadek w Polo.Przyczyną włączającego się ABS były zdarte szczęki na tylnej osi(brak hamulców z tyłu).Po wymianie szczęk problem zniknął



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » śr kwie 14, 2010 14:40

zrób porządną diagnostykę a nie tylko odczytanie błędów , co to za diagnoza sprawdzenie błędów zobacz w blokach pomiarowych prędkość z poszczególnych kół będziesz wiedział gdzie szukać na pewno z tyłu bo tam było dłubane tylko które koło, może być też taka sytuacja że czujnik jest za daleko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 485 gości