Masakra Dziwna praca silnika: stukanie brak cisnienia [mk2]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mtree
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 12, 2005 21:09
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Masakra Dziwna praca silnika: stukanie brak cisnienia [mk2]

Post autor: mtree » czw gru 29, 2005 01:51

witam wszystkich, przeszukalem sporo tematow na forum (po przejrzeniu 300 stron zasnołem :P) i nie znalazlem odpowiedzi na swoj problem... Otoz sytlacja wyglada tak:
jakis czas tememu nabylem auto z niemiec Golf II 1.6 PN rok 91 autko wczesniej stalo jakies 2 lata bo bylo po malej stluczce po sprowadzeniu zaczolem wymiac wszysktie plyny i oleje... nie wiem jaki olej byl zalany ale po zdjeciu pokrywy nad glowiaca silnik (uszzelka byla do wymiany) byl pokryty nagarem :/
zalalem mu syntetyk Mobil Super S 10W/40 wszstko bylo dobrze az do wczoraj (dodam ze przy sprowadzeinu mial przejechane 98tys a teraz ma prawie 103 - przebieg jest oryginalny)
... jezdzac po miescie w sniezny dzien nagle zapalila mi sie kontrolka od cisnienia oleju i cos zaczelo brzeczec tak jakby w okolicach lewego glosnika pod szyba w desce rodzielczej (jakis buzer) zgasilem silnik otwieram maske a tu wszystko ok ... odpalilem ponownie i bylo ok zrobilem 100metrow i znow ta sama sytlacja :| nie mam pojecia co sie stalo... potem jak poczekalem jakies 10min to juz bylo ok dojechalem do domu i sie kontrolka nie zapalila ani bzyczek. Teraz mam tak jak odpalam mojego goferka wszystko jest cacy zero stukow pukow itp chodzi jak zegarek slychac tylko szum silnika a jak sie rozgrzeje do momentu wlaczenia wentylatora to pojawia sie stukot jakby walil ktorys poychacz po zgaszeniu silnika jak olej ostygnie jest ok a jak sie znow rozgrzeje to zaczyna pukac :( :panna: byc moze przy tym przegiegu powinein byc iinny olej, 100tys to nie jest duzo a auto naprawde chodzi jak zegarek nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje moj tato tez pierwszy raz sie spotkal z takim czyms :|
moze ktos z was mial podobny problem albo wie o co lata :/ bo szkda mi autka biorac pod uwage ze jest w swietnej kondycji ... HELP !!


-=[ Volkswagen Golf II 1.6 PN ]=-

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » czw gru 29, 2005 11:12

zgadzam sie z kolega.to by mi bardziej wygladalo na gotowanie sie plynu niz na olej...zobacz dokladnie ktora byla to kontrolka.Nie ma co szpanowac z syntetykami.Olej mineralny zawsze bedzie najlepszy dla silnika.Pamietaj o tym.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw gru 29, 2005 12:46

hmm, wydaje mi sie ze trza sprawdzić ciśnienie oleju przede wszystkim i wymienić go na mineralny, chociaż to już może być za późno. chociaż nie za bardzo sie znam w temacie benzynek :) z nimi są same problemy.ale żeby w 14 lat zrobił 98 tyś. jakoś nie wierze :chytry:


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw gru 29, 2005 13:02

nie wygląda to najlepiej, ja bym najpierw wlał jakiś mineralny a potem jak to nic nie da zmierzyć ciśnienie oleju


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

fibolek

Post autor: fibolek » czw gru 29, 2005 17:05

No właśnie ten przebieg jest za mały na taki wiek auta.Podłączam się do porad poprzedników.



Awatar użytkownika
vasyl22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr paź 05, 2005 20:43
Lokalizacja: Braniewo, Olsztyn, Giżycko
Kontakt:

Post autor: vasyl22 » czw gru 29, 2005 17:25

wymien olej na minerał a z tym ze zapaliła sie katrolka od oleju to moze byc przyczyna czujnika ja mniałem tak przedwczoraj sprawdz cisnienie to na poczatek apropo czujnika on ma taka wade ze ta wsuwka sie luzuje i jest czapka no chyba ze ci obrocilo panewke to juz wieksz problem i tylko naprawa nic wiecej bo innej mozliwosci nie ma albo olej albo czujnik lub panewki sprawdz powodzenia



Awatar użytkownika
Buli1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 08, 2005 00:47
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Buli1984 » czw gru 29, 2005 18:13

Miałem identyczny problem. Po pierwsze wymień olej w silniku na półsyntetyczny lub mineralny oraz filtr oleju. U mnie po tym zabiegu wszystko wrociło do normy. Zobacz temat, który ja założyłem. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=31365



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » czw gru 29, 2005 19:33

mtree pisze:jakis czas tememu nabylem auto z niemiec Golf II 1.6 PN rok 91 autko wczesniej stalo jakies 2 lata bo bylo po malej stluczce po sprowadzeniu zaczolem wymiac wszysktie plyny i oleje... nie wiem jaki olej byl zalany ale po zdjeciu pokrywy nad glowiaca silnik (uszzelka byla do wymiany) byl pokryty nagarem :/
zalalem mu syntetyk Mobil Super S 10W/40 wszstko bylo dobrze az do wczoraj (dodam ze przy sprowadzeinu mial przejechane 98tys a teraz ma prawie 103 - przebieg jest oryginalny)
14-sto letnie auto i niecałe 100 tyś przebiegu??? kto ci taki kit nawciskał mój ma 16 latek i ponad 300 tyś. a przez prawie 3 lata był mało co jeżdżony( wiem bo kupiłem od znajomego) a co do oleju to lepiej zajrzyj do książek jaki ma być bo raczej na 99% minerał(wtedy nie myślano o olejach syntetycznych do aut dla ludu.

POZDRO

NIECH GOLF BĘDZIE Z WAMI


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

greg

Post autor: greg » pt gru 30, 2005 00:26

mogę i ja coś doradziić? Kolega zarżnął dwa silniki przez: wymianę oleju na lepszy jakościowo z tym że zawsze było to po zmiania z Castrolu. A stło sie to tak, że wypłukany szlam zapychał smok przy pompie oleju (stąd kontrolka świeci). Ale nauczony życiem za trzecim razem tj przy kolejnym aucie jak się to stało - miska olejowa w dół - wyczyścił smok i ok. Nie znaczy to że wina Castrolu - wina moze być w tym że zalał lepszy olej, ale akurat do takiego ma dojście tj taniej go wychodzi niż słabszy minerał. No ale dwa silniki poszły. Teraz robi tak - sprowadzenie - wymiana - profilaktycznie po kilkudziesięciu kilometrach kontrola smoka. Stukanie to co słyszysz może być właśnie przyczyną spadku ciśnienia oleju. A tak wogóle to ten mój kolega też jest z Turku



Awatar użytkownika
mtree
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 12, 2005 21:09
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: mtree » pt gru 30, 2005 00:30

dziex za rady
wiem ze trudno wam uwiezyc ale to jest autentyczny przebieg autko posiada ksiazke serwisowa i bylo serwisownae do 86tys a potem juz nie w polsce jest od 2002 a wczesniej stalo w niemczech (zeby was nie sklamac to jakies prwie 3 latka) serwisowany byl do roq 1997
wiec naprawde nie ma sie do czego doczepic bo chodzi jak buza 3 bieg i 140 na zegarze jak go przytrzymam :D
jutro zabieram sie za zmiane oleju na mineralny mam nadzieje ze bedze ok byc moze macie racie chodzi na mineralu jak zalalem mu syntetyk to go przepukal i sie tak dzieje
napisze jak wymienie mam dobra nadzieje :)


-=[ Volkswagen Golf II 1.6 PN ]=-

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 30, 2005 00:36

mtree pisze:dziex za rady
wiem ze trudno wam uwiezyc ale to jest autentyczny przebieg autko posiada ksiazke serwisowa i bylo serwisownae do 86tys a potem juz nie w polsce jest od 2002 a wczesniej stalo w niemczech (zeby was nie sklamac to jakies prwie 3 latka) serwisowany byl do roq 1997
Jak auto stało przez 3 lata to też bardzo niefajnie dla silniczka, łożyski itd. Przez ten okres to już silnik potrafi w środku przyrdzewieć, no chyba że jest profesjonalnie przygotowany do postoju



michal_thcv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 20:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michal_thcv » pt gru 30, 2005 00:55

ciężka sprawa z tym olejem, też po kupnie auta zastanawiałem się jaki olej zalać ale nie ryzykowałem i wlałem mineralny - i jest ok.



greg

Post autor: greg » pt gru 30, 2005 01:06

ewentualnie jak nie pomoże to miska olejowa w dół i obejrzysz ten smok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 384 gości