Engine Workshop + kontrolka świec(sprężynka) 1.9 TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

drivere30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 19:22
Lokalizacja: MORąG
Kontakt:

Engine Workshop + kontrolka świec(sprężynka) 1.9 TDI

Post autor: drivere30 » pn mar 08, 2010 22:48

Witam serdecznie mam Golfa IV 1.9 TDI 99r kilka tygodni temu zapaliła mi się kontrolka świec + zapala mi się po przekroczeniu 2000 obr/min na wyświetlaczu ENGINE WORKSHOP.Po podłączeniu golfa do komputera pokazało mi błąd ze niesprawny jest czujnik hamowania (tak jak pisaliście na forum ze to typowa przypadłość).
Problem zaczyna się teraz.Kupiłem w ASO nowy czujnik,w warsztacie zamontowali mi ten czujnik i wykasowali w/w błąd.Przez chwilkę było ok po2/3 minutach problem się pojawił zapaliła się kontrolka świec więc błąd skasowali mi ponownie i wyjechałem z warsztatu.Na początku zdziwiłem się bo przekraczałem 2000 obr/min i ani widu ani słychu po jakichś 15 minutach problem się pojawił znów kontrolka+ENGINE WORKSHOP!
Proszę o podpowiedź co mam robić bo mechanik zaczyna wymyślać ze to może jeszcze czujnik sprzęgła lub 360 zł !!
Pomocy!!


Masz Pan Dolar Sie Pan Bawisz !!
Visca El Barca !!

Awatar użytkownika
kajot858
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 13, 2009 19:47
Lokalizacja: tarnów

Post autor: kajot858 » pn mar 08, 2010 23:31

sprawdź żarówki w stopie, czy wszystkie są dobre i czy przypadkiem styki w lampach nie są przyśniedniałe, ewentualnie bezpiecznik od stopu.



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » pn mar 08, 2010 23:56

prawdopodobnie w trakcie zakładania tego czujnika uszkodził styki / trzeba go odpowiednio wsadzić i przekrecić inaczej pęka taki mały ząbek w środku/ najlepiej wyjmij go i jak masz miernik to zobacz na stykach 2 pary jedne zamykają obwód a wtym czasie drugie rozłączają i odwrotnie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 209 gości