Przepustnica w NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MkII 1.3Digijet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 14:37
Lokalizacja: Kraków

Przepustnica w NZ

Post autor: MkII 1.3Digijet » pn mar 01, 2010 15:47

Panowie, Panie mam pytanie
Pytanie kieruję do użytkowników silnika 1.3 NZ. Czy przepustnica w naszym silniku powinna wydawać taki wyraźny 'syk' ? Czy też tak macie. Wygląda to jak by ciągła gdzieś lewe powietrze, szukałem godzinami i nie widzę nieszczelności.
Wiem że normalnie nie powinno być syczenia ale zastanawiam się czy to nie dlatego że nie ma tu silnika krokowego i przepustnica tak ma być ustawiona?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Danijel
youngtimer
youngtimer
Posty: 1170
Rejestracja: wt cze 03, 2008 10:21
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Danijel » pn mar 01, 2010 15:48

Ja mam 1.3 NZ i mi nie syczy. Tyle mogę powiedzieć



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » pn mar 01, 2010 16:13

MkII 1.3Digijet, a jesteś pewny że to przepustnica syczy? rozumiem że bez LPG masz auto bo jak z LPG to może reduktor podaje gaz itp?

ps. tak na boku czy ty też tak masz że jak przękcisz kluczyk auto ci drgnie? chodzi mi do pozycji zapalenia się kontrolek? bo u mnie dziwnie po założeniu LPG tak się dzieje :helm:


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Post autor: CIENKII » pn mar 01, 2010 16:20

MkII 1.3Digijet,
Czy przepustnica w naszym silniku powinna wydawać taki wyraźny 'syk' ?
nie wiem czy powinna . . ale jak mam u siebie odpalonego NZ-ta to pochylajac sie nad przepustica slysze dosc glosno syczenie . . myslalem ze to jakas nieszczelnosc szukalem zatykalem dokrecalem . . poprostu tak u mnie jest i nic sie nie dzieje :-k



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Post autor: damian_piaski » pn mar 01, 2010 17:58

u mnie też występuje owe syczenie, nie moge powiedzieć skąd dokładnie silnik chodzi ok. może z serwa syczy? może tu jest nieszczelnośc? dobrze że poruszyłeś ten temat


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

MkII 1.3Digijet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 14:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MkII 1.3Digijet » wt mar 02, 2010 17:56

No właśnie mi silnik w "miare" normalnie chodzi ale jak pojechałem na regulacje lpg do jednego gazmena i drugiego to każdy się pochyla nad tą przepustnicą i szuka szuka.Mówią mi że ustawią mi gaz ale najpierw trzeba coś z tym zrobić, ale mnie się wydaje że od zawsze takie syczenie miałem. I teraz nie mam pojęcia kto tu ma racje.

[ Dodano: 02 Mar 2010 17:00 ]
Damian3942 pisze:ps. tak na boku czy ty też tak masz że jak przękcisz kluczyk auto ci drgnie? chodzi mi do pozycji zapalenia się kontrolek? bo u mnie dziwnie po założeniu LPG tak się dzieje
po mojemu to masz zbyt wczesny zapłon, pewnie przy instalacji Ci go wyprzedzili bo tak się robi. Ale jeśli Ci zaskakuje to powinienes chyba go ustawić na nowo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości