Dziwne drgania samochodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Dziwne drgania samochodu

Post autor: domel86 » śr lut 03, 2010 18:32

Witam,

dość nietypowy problem. Gdy odpalam samochód, to czasami w fotelu kierowcy i pasażera w części lędźwiowej ( łączenie oparcia i siedziska fotela ) wyczuć można delikatne drgania. Na kierownicy, czy też całej budzie już nie. Gdy wcisnę sprzęgło opisywane drgania ustają i już się nie ujawniają. Czasami w ogólę ich nie ma. Jeśli już, to głównie na zimnym silniku... W trakcie przyśpieszania również czasem da się je wyczuć, ale wyłącznie właśnie w części lędźwiowej fotela. Ogólnie drgania nie są jakieś strasznie duże, powiedziałbym nawet że są delikatne, ale wyczuwalne. Samochód zachowuje się tak od momentu zakupu, tj pół roku. Siła drgań nie zmieniła się od tej pory ( tak przynajmniej mi się wydaje ). Biegi wchodzą delikatnie ( tylko gdy jest zimno, tj poniżej -2C to przez ok. krótką chwilę, zanim się olej nie nagrzeje to troszkę trudniej - sama gałka, poza tym idealnie ), sprzęgło delikatnie pracuje, silnik równo, nie telepie budą przy odpalaniu, czy gaszeniu ( a jeśli już, to śladowe drgania ) ... Jak tak czytam, to opcji jest dużo... Począwszy od koła dwumasowego ( najczęściej się pojawia ), przez poduszki pod silnikiem, aż po poduchy pod skrzynią. Dodam, że samochód zanim go kupiłem miał stłuczkę... Od czego zacząć ?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Mr.Figiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob sty 09, 2010 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mr.Figiel » śr lut 03, 2010 19:09

Ja bym proponował najpierw zobaczyć od spodu tłumik środkowy, połóż się pod samochodem i sprawdż czy ma dobrze przykręcone zaczepy, możliwe że obejmy się poluzowały i drgania z tłumika który jest mniej więcej w tym miejscu przenoszą się na drga nie fotela, nie musi to być od razu problem z podzespołami silnika, czasami najprostrze rozwiązania są najlepsze :grin:
Ostatnio zmieniony śr lut 03, 2010 19:10 przez Mr.Figiel, łącznie zmieniany 1 raz.



domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » śr lut 03, 2010 19:12

Mr.Figiel pisze:Ja bym proponował najpierw zobaczyć od spodu tłumik środkowy, połóż się pod samochodem i sprawdż czy ma dobrze przykręcone zaczepy, możliwe że obejmy się poluzowały i drgania z tłumika który jest mniej więcej w tym miejscu przenoszą się na drga nie fotela, nie musi to być od razu problem z podzespołami silnika, czasami najprostrze rozwiązania są najlepsze :grin:
O tym nie pomyślałem przyznam się szczerze. A co w tym przypadku wspólnego mogłaby mieć temperatura, bo tak jak pisałem najczęściej przy zimnym silniku te drgania są odczuwalne. Ale sprawdzę i to.. w sobotę akurat będzie okazja, bo samochód pójdzie na podnośniku do góry.



Awatar użytkownika
luis-22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:48
Lokalizacja: Płońsk [WPN]

Post autor: luis-22 » śr lut 03, 2010 19:20

Temperatura ma sporo do powiedzenia.
Ja mam tak, że jak jest zimny to przy 3000obr/min w środku auta takie drżenia się pojawiają że aż wszystko brzęczy. jak jest ciepły to wszystko cicho.

Metal pod wpływem temperatury zmienia swoją objętość, więc jak jest ciepły to już o coś nie zaczepia :bigok:

Fizyka się kłania :bigok: :bigok: :bigok:


:cady: [url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/11964][img]http://www.motostat.pl/user_images/11964/icon4.png[/img][/url] :mk3:

Awatar użytkownika
Mr.Figiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob sty 09, 2010 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mr.Figiel » czw lut 04, 2010 12:53

luis-22, ma jak najbardziej rację, sprawdź na podnośniku i powiedz co widać, jak to nie to to bedziemy myśleć dalej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 428 gości