Gumy do sprezyn na przod ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Gumy do sprezyn na przod ???

Post autor: SCRASH » ndz gru 11, 2005 20:23

Witam.Mam wkrecone gumy w zwoje sprezyn z tylu auta.Czy mozna zastosowac cos takiego z przodu bo slyszalem ze ponoc jest to niebezpieczne.Jesli tak to ile takich gum moge zalozyc na jedna sprezyne i gdzie je wkrecic bo slyszalem rowniez ze jak jest na srodku to moze peknac sprezyna.Poradzcie cos
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » ndz gru 11, 2005 21:01

A po co je wkręciłeś???

Skoro auto siada to amory do wymiany...

Oczywiście że można, ale zadrzaja się przypadki, że amorek wylazł przez kielich, bo pracuje w nieoptymalnym zakresie...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » ndz gru 11, 2005 21:09

Jak kupilem auto ponad rok temu to on juz mial z tylu te gumy zalozone(po jednej na sprezyne) a jak je wyciagnalem to tyl auta nisko siedzial ale jechalo sie normalnie zeby go podniesc troche wsadzilem je znowu.Z przodu wszystko ok ale zastanawialem sie czy to cos zmieni jak zaloze tez na przod albo dodam jeszcze po jednej na tyl


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz gru 11, 2005 21:12

masz po prostu już wypracowane sprężyny i pewnie też amortyzatory nie trzymają w związku z tym cała zawiecha po latach jeżdżenia siada. Ogólnie to nie ryzykował bym włożenia więcej niż po jednej gumie, również czytałem o kilku przypadkach pęknięcia mocowania kolumny ale to raczej więcej miała do tego korozja,a nie sama guma. Poszukaj w sklepach, na przód dostępne są większe te gumy niż na tył.



wara99

Post autor: wara99 » ndz gru 11, 2005 21:34

jezeli juz to wkrec te gumy na dolnym zwoju tam gdzie sprezyna najmniej pracuje .Wkrecenie na srodku powoduje nieprawidlowa prace sprezyny.I tak jak kolega pisal max 1 sztuka w sprezyne.



Awatar użytkownika
kinomysz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 09, 2005 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kinomysz » pn gru 12, 2005 16:56

Ja mam wkręcone w przednie sprężyny po sztuce gum z allegro. Fakt po 12 latach sprężyny nadają sie do wymiany. Gumy wcisnąłem właśnie w dolne zwoje i nie mam z nimi problemu. Jeżdz tak od pół roku. Autko zachowuje sie o wiele lepiej, choć tak naprawde to musze wymienić springi. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości