Problem ale czy z rozrusznikiem?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
korekx7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:41
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Problem ale czy z rozrusznikiem?

Post autor: korekx7 » pn sty 18, 2010 20:51

Witam.
Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Problem mojego golfa IV (tdi asv 240.000km) polega na tym, że kilka dni temu na ciepłym silniku stanąłem na stacji benzynowej, zgasiłem motor i jak wróciłem to kilka razy musiałem kręcić kluczykiem bo nie chciał zabrać. Po przekręceniu kluczyka tak jakby zaczynał kręcić rozrusznik i zaraz tak jakby puścił i wydawał dziwny dźwięk tak jakby szelestu czy coś takiego. wydawało mi się że rozrusznik się tylko kręci i nic nie stawia mu oporu jak to mam miejsce przy prawidłowym rozruchu. Kilka razy musiałem przekręcać kluczyk aż zaskoczył. Pojechałem do teścia elektryka powiedziałem mu w czym problem niestety autko odpalało na dotyk i nie mogłem pokazać mu jak się zachowywał rozrusznik. Zasugerował żeby jeszcze pojeździć i zobaczyć, podskoczyć jak problem się pojawi ponownie i zasugerował że może to być bendix. Powiedziałem, że nie będę ryzykował i żeby wymienił ten bendix. Po wymianie siadam i odpalam i wszystko ok, później gaszę i znowu problem-to samo co na stacji benzynowej i tak 10 razy pod rząd. Teściu patrzył się na silnik jak ja kręciłem i mówił, że pasek się kręci więc to nie rozrusznik ale nic mu nie przyszło do głowy. Potem jeszcze kilkanaście razy odpalałem auto i za każdym razem palił na dotyk. Obawiam się że usterka się jednak sama nie naprawiła i dopadnie mnie w najmniej oczekiwanym momencie.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi i pozdrawiam.


Jacek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pn sty 18, 2010 21:09

Mi to tak wygląda jakby sprzęgiełko w bendiksie przepuszczało,czyli rozrusznik obraca wałem,ale wolniej,zależy jak załapie...
Z drugiej jednak strony piszesz,że teść wymienił,więc trochę dziwne to jest... :bajer:
Jeszcze można podejrzewać kiepski styk komutatora z szczotką,ale to teść pewnie sprawdził rozbierając rozrusznik...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » pn sty 18, 2010 21:37

korekx7 pisze:Kilka razy musiałem przekręcać kluczyk aż zaskoczył.

Kol..korekx7, może ty masz stacyjkę coś nie halo . Jak musisz przekręcać! kilka razy!! Bo coś nie zrozumiale piszesz pasek sie kręci samochód nie odpala!!. :chytry:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 24 gości