pproblem po swapie licznika z mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
...OSA...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pt lip 27, 2007 21:04
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

pproblem po swapie licznika z mk3

Post autor: ...OSA... » pt sty 15, 2010 19:23

zrobiłem swap licznika na mk3 ale jest problem, prędkosć i obrotek dobrze działają ale tem i paliwo nie. temperatura dziala dobrze gdy nie mam wpietej masy na pinie 5 ale bez tej masy nie dziala nic wiecej niz tem. co moze byc nie tak? moze byc uszkodzony czujnik tem. ten czarny w obudowie termostatu i dlatego z masa na 5 pinie za malo pokazuje? pomuzcie prosze...

piny:
1. Czujnik temperatury zewnetrznej - przewod masowy (jesli auto jest w niego wyposazone)
2. Czujnik braku plynu chlodzacego w zbiorniczku wyrownawczym w komorze silnika.
3. Masa ze styku 31 przelacznika swiatel
4. Reset wskazan MFA - prawdopodobnie MFA 1 (jesli auto jest w niego wyposazone)
5. Masa - jak w pinie 3
6. Reset wskazan MFA - prawdopodobnie MFA 2 (jesli auto jest w niego wyposazone)
7. Sygnal predkosci auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegow - wyjscie (brak jesli jest linka)
8. Czujnik cisnienia oleju 1.8 bara
9. Czujnik cisnienia oleju 0.3 bara
10.Syngal obrotomierza - z cewki (benzyna) lub z wyjscia W alternatora (diesel)
11.+12V - zacisk 30 - plus z akumulatora.
12.+12V - zacisk 58b z wylacznika swiatel - do podswietlania zegarow po wlaczeniu swiatel.
13.+12V - zacisk 15 - plus pojawiajacy sie po przekreceniu stacyjki w pozycje wlacz.
14. pusty
15.Do przelacznika wskazan MFA (jesli auto jest w niego wypozazone)
16.Lampka kontrolna ladowania alternatora - zacisk d+ altetnatora lub pin 61 w panelu sterowania.
17.Czujnik temperatury oleju (jesli auto jest w niego wyposazone)
18.Wskaznik hamulca recznego lub pasow bezpieczenstwa (o ile auto jest w nie wyposazone)
19.Czujnik temperatury zewnetrznej - przewod sygnalowy (jesli auto jest w niegowyposazone)
20.Wskaznik nagrzania swiec zarowych (tylko w przypadku diesla)
21.Wskaznik poziomu paliwa w baku
22.Kierunkowskaz lewy
23.Wskaznik temperatury cieczy chlodzacej
24.Kierunkowskaz prawy
25.Kontrolka swiatel drogowych (dlugich)
26.Wskaznik spalania sredniego (jesli auto jest w niego wyposazone)
27.Sygnal predkosci auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegow - wejscie (brak jesli jest linka)
28.pusty
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 19:24 przez ...OSA..., łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wojtekwwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 19:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: wojtekwwa » sob sty 16, 2010 21:27

ja tez próbuje wsadzić licznik z mk3 możesz mi napisać jak podpiełeś go bo ja jak podepnę normalnie to obrotek nie działa i większość kontrolek zegarek i jeszcze mam od razu kilometry razem z dziennymi a jak przekręcę stacyjkę to znikają. po podpięciu pod 5 masy to obydwa zegar obracają się do końca kontrolki zaczynają działać na kilometrach pokazuje się error a w zegarku coś wyskakuje ogólnie nie mam pojęcia o co chodzi. moze ty wiesz jak to zrobić żeby działało. a impulsator tez mam.



Awatar użytkownika
...OSA...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pt lip 27, 2007 21:04
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: ...OSA... » sob sty 16, 2010 21:40

mozna zamknąć jest nowy bardziej szczegułowy temat.
Ostatnio zmieniony ndz sty 17, 2010 17:25 przez ...OSA..., łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 47 gości