Problem z przekaznikiem 99

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Problem z przekaznikiem 99

Post autor: Lucki » wt lis 10, 2009 19:00

Witam. Mam problem z przekaźnikiem 99. Ustawiać czas wycierania w trybie interwałowym umiem. Problem polega na tym że jak pociągnę dźwignie do siebie to na 19 wycieraczki 3x przecierały szybę i stawały a teraz cały czas przecierają. Żeby to wyłączyć trzeba odłączyć zapłon.

Może coś źle ustawiłem ?


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt lis 10, 2009 19:14

Prawdopodobnie jest to uszkodzenie samego przekaźnika. Jeśli wycieraczki wyłączają się (kładą na dół szyby) przy pracy na innych biegach - to przekaźnik, gdy jednak nie zatrzymują się także na innych biegach, to np. styk hamujący w silniczku lub coś w instalacji.
Mam jednak inne rozwiązanie.
Otóż przy chęci zmycia szyby przyciągnięciem manetki - zdarza się, że pióra idą najpierw nawet kilka sekund na sucho po szkle, bo woda sobie wyschła. By tego uniknąć, należy wyłamać lub tak wygiąć by nie wchodził w skrzynkę bezpieczników styk T w omawianym przekaźniku. Po tej zmianie - przyciągnięcie manetki uruchomi zmywacz ale wycieraczki nie ruszają! Dopiero gdy uznamy, że szyba jest dość mokra - uruchamiamy wycieraczki ruchem na dół lub do góry.
Da się to zrobić z przekaźnikiem zarówno 99 jak i 19. Polecam! :bigok:



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » wt lis 10, 2009 21:54

Otóż przy chęci zmycia szyby przyciągnięciem manetki - zdarza się, że pióra idą najpierw nawet kilka sekund na sucho po szkle, bo woda sobie wyschła. By tego uniknąć, należy wyłamać lub tak wygiąć by nie wchodził w skrzynkę bezpieczników styk T w omawianym przekaźniku. Po tej zmianie - przyciągnięcie manetki uruchomi zmywacz ale wycieraczki nie ruszają! Dopiero gdy uznamy, że szyba jest dość mokra - uruchamiamy wycieraczki ruchem na dół lub do góry.
Da się to zrobić z przekaźnikiem zarówno 99 jak i 19. Polecam!
jak nie uda mi się mojego problemu rozwiązać to pozbawię przekaźnik tego wtyku :)


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości