gaśnie i ciężko odpalic.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gessle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 06, 2009 16:02
Lokalizacja: Łódź

gaśnie i ciężko odpalic.

Post autor: Gessle » sob paź 31, 2009 20:11

Mam nastepujacy problem z moim golfem 3, rocznik 93: otoz przedwczoraj zgasl podczas stania na swiatlach i ciezko go potem bylo uruchomic (udalo sie za mniej wiecej 10 razem). Podobna sytuacja miala miejsce wczoraj, tyle ze tu problem z ponownym odpaleniem byl jeszcze wiekszy.

Wczesniej (nie wiem czy to ma jakis zwiazek) zdarzaly sie dziwne "zwiechy", a mianowicie podczas jazdy, doslownie na sekunde padaly zegary i zapalala sie kontrolka oleju.

I jeszcze jedna poszlaka, choc takze nie wiem czy ma to jakis zwiazek. W dniu w ktorym zgasl po raz pierwszy, a wiec przedwoczraj, zaczal dzialac (naprawil sie sam) szyberdach elektryczny...

Czy moglbym prosic o pomoc? Bede wdzieczny.



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » sob paź 31, 2009 23:31

Możliwe że wtyczki kabli idących do skrzynki bezpieczników/przekaźników są luźne spróbuj je "podopychać" tak by siedziały na zatrzaskach



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » sob paź 31, 2009 23:40

masz w nim jakis przekaznik co odcina zaplon?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz lis 01, 2009 01:11

Gessle pisze:Mam nastepujacy problem z moim golfem 3, rocznik 93: otoz przedwczoraj zgasl podczas stania na swiatlach i ciezko go potem bylo uruchomic (udalo sie za mniej wiecej 10 razem). Podobna sytuacja miala miejsce wczoraj, tyle ze tu problem z ponownym odpaleniem byl jeszcze wiekszy.

Wczesniej (nie wiem czy to ma jakis zwiazek) zdarzaly sie dziwne "zwiechy", a mianowicie podczas jazdy, doslownie na sekunde padaly zegary i zapalala sie kontrolka oleju.
To mi pasuje na padającego Halla w aparacie
ale to
Gessle pisze:I jeszcze jedna poszlaka, choc takze nie wiem czy ma to jakis zwiazek. W dniu w ktorym zgasl po raz pierwszy, a wiec przedwoczraj, zaczal dzialac (naprawil sie sam) szyberdach elektryczny...
już trochę nie pasuje do mojej teorii, chyba że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Proponuje pojeździć trochę z testerem Halla zbudowanych z trzech diod LED (jak miałem podobne objawy zbudowałem coś takiego i zdało egzamin potwierdzając uszkodzenie właśnie tego czujnika, a wcześniej sprawdzić połączenia złącz instalacji jak było napisane powyżej.


JaroW

Awatar użytkownika
sambo20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 17:13
Lokalizacja: Żary

Post autor: sambo20 » ndz lis 01, 2009 14:56

Proponuje przejrzeć bezpieczniki, filtr paliwa, świece- to na początek :chytry: . Jeśli nie pomoże
VAG.
U mnie też pojawiły się podobne problemy. Koledzy również z forum proponują sprawdzić kostkę stacyjki-jak zrobię to napisze czy pomoglo :grin:



Gessle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 06, 2009 16:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gessle » pn lis 02, 2009 12:24

ok wielkie dzieki, bede dzialal z kumplem, ktory ma duzo wieksze pojecie niz ja.
Mam jeszcze jedna poszlake, a mianowicie przestaly dzialac spryskiwacze. slychac tylko buczenie i nic sie nie dzieje (no chyba ze to wina mrozu - jak widac jestem poczatkujacym uzytkownikiem).



michał_łdz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 09, 2009 11:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: michał_łdz » pn lis 02, 2009 12:58

masz w aucie instalacje lpg?Bo w takich wypadkach czesto auto sie zalewa i ciezko odpalic szczegolnie przy takiej temp.a kontrolka od oleju zapala sie dlatego ze auto ci przygasa lecz nie gasnie.takie moje zdanie jesli masz LPG.A odpalil ci dlatego po kilku dniach bo paliwo odparowalo.Zima jak mial bys taki problem to czajnik w reke i polej parownik.
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2009 13:01 przez michał_łdz, łącznie zmieniany 1 raz.



Gessle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 06, 2009 16:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gessle » pn lis 02, 2009 14:08

bez gazu. tylko benzyna.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości