Brak anteny i problem z poprawnym odbiorem radia - trzaski..

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Brak anteny i problem z poprawnym odbiorem radia - trzaski..

Post autor: skaktus » śr paź 28, 2009 14:51

Witam.

Problem już tutaj opisywany, jednak nie rozwiązany.

A mianowicie dawno temu ktoś urwał w golfie 3 94 antenę (ręcznie wysuwana). Aby radio poprawnie odbierało, do anteny został włożony kawałek drutu, który został schowany pod uszczelką przedniej szyby i całość grała bardzo dobrze.

W tym roku został zrobiony remont golfa i niestety otwór na antenę został zaspawany. Radio grało na kawałku rozciągniętego przewodu pod szybą, jednak efekt już nie był taki dobry jak poprzednio.

W celu poprawy odbioru kupiłem antenę wewnętrzną z wzmacniaczem, polskiej produkcji. Odbiór znacznie się poprawił, ale jedynie w miastach. Za miastem odbiór znacznie słabnie, radio traci stereo itp.

Wzmacniacz w antenie pracuje prawidłowo. Jest zasilany z 12 V.

Postanowiłem zwiększyć element którym odbiera antena (kawałek płytki drukowanej pokrytej miedzią - długość ok 20 cm) i oryginalną płytkę wylutowałem a wlutowałem długi przewód, który rozmieściłęm pod uszczelką przedniej szyby, jednak efekt w żaden sposób się nie poprawił...

Czy ktoś ma jakiś pomysł na ten problem z tą anteną ? Wiercenie dziur na nową antenę nie wchodzą w grę...

Myślałem o przedłużeniu anteny i daniu jej również na tylną szybę, myślałem o jakiejś przyklejanej antenie na dachu, typu "płetwa rekina" itp. Myślałęm też o założeniu tylnej owiewki szyb i tam przykręceniu anteny...

Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr paź 28, 2009 14:56

ja kiedyś robiłem tak, że w ten mały otwór w miejscu wtyczki na antenę w radiu wkładałem kawałek kabelka, który później prowadziłem po środku szyby do lusterka - każde radio super odbierało. pamiętać należy, aby kabelek ze środka nie dotykał masy radia ani samochodu.
Możesz też zrobić otwór w dachu, kupić i założyć antenę.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Post autor: skaktus » śr paź 28, 2009 15:15

Tak, dziura w dachu to najłatwiej, jednak ja nie jestem właścicielem, a ten nie chce wiercenia w dachu...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości