kierunkowskazy raz działa raz nie dlaczego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
smook81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:00
Lokalizacja: Radomin

kierunkowskazy raz działa raz nie dlaczego?

Post autor: smook81 » pt paź 02, 2009 16:13

Witam
Mam problem z kierunkowskazami a dokładnie z jednym lewym. Otóż czasami gdy przełączam przełącznik na dół słychać taki dziwyn dźwięk pod nawiewami. Wiem że ten przerywacz jest w przełączniku od awaryjnych tylko dlaczego tak piszczy i dlaczego nie mam lewego kierunku? Moje pytanko jest takie co wymienić ten "przerywacz" czy ten przełącznik pod kierownicą? Jak sądzicie?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt paź 02, 2009 23:19

z reguły pada przekaźnik w przycisku, dopiero potem przełacznik w kierownicy (w stosunku do przebiegu)


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
smook81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:00
Lokalizacja: Radomin

Post autor: smook81 » pt paź 02, 2009 23:51

no w sumie też tak myślałem ale chciałem się upewnić ale jakoś tak mało osób się zainteresowało. Zakupię ten przycisk od awaryjek i zobaczymy.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » sob paź 03, 2009 08:03

Stawialbym na przelacznik



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pn lis 02, 2009 13:36

mam podobny problem jak smook81 . Wrzucam kierunek w lewo czyli w dół i czasem normalnie się włączy a czasem słychać piszczenie przekaźnika, tak jakby nie mógł się normalnie załączyć i cykać z odpowiednią częstotliwością, tylko bzyczy. Wymieniłem włącznik/przekaźnik od świateł awaryjnych i jest dalej to samo, gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny problemu?



Awatar użytkownika
smook81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:00
Lokalizacja: Radomin

Post autor: smook81 » pn lis 02, 2009 15:02

Witam mój problem był taki sam jak twój kolego scuzzy też wymieniłem awaryjne ale nie pomogło. Niestety jest to manetka od kierunkowskazów. Kupilem nową i działa poprawnie. Nic nie brzęczy nic nie "cyka". Polecam ten sam sklep w którym ja kupiłem jest tutaj:

http://www.egaraz.com/offer,list,33482, ... lony.html#

Cena to około 40 PLN a dostawa w jakieś cztery dni.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
showtime
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2524
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: showtime » pn lis 02, 2009 15:19

U mnie poluzowała sie kostka za przekaznikiem (przelacznikiem awaryjnych) przy wkladaniu nawigacji. Teraz dziala. A gdyby ktos potrzebowal przelacznik kierunków to mam swoj do sprzedania bo zakladalem tempomat i stary mi lezy w garazu.


TuningKingz Shop | Najlepszy sklep tuningowy w Polsce z rabatami dla forów!
W ofercie m.in. Meguiar's, Shiny Garage, KW, H&R, Eibach, Bilstein, DEPO, TA Technix, FK, MTS-Technik i inne
Zapraszam!
---
Nowy projekt: CADDYlac 2KFL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości