czy w silniki AWX były montowane układy dogrzewania?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

czy w silniki AWX były montowane układy dogrzewania?

Post autor: Kocioł DCG » pt wrz 25, 2009 08:32

Zastanawiam się czy w moim passku B5 FL 2001 rok z TDI AWX był montowany jakiś układ dogrzewania cieczy chłodzącej lub nawiewu wnętrza auta. Odgrzebałem jakiś stary nume AŚ, w którym jest test ogrzewania aut. Piszą, że w nowoczesnych dieslach są montowane układy dogrzewające. Np. w Focusie jest urządzenie działąjące na zasadzie webasto tyle, że jest aktywne tylko podczas pracy silnika. Z kolei w Peugeocie 307 jest elektryczna "suszarka do włosów" , która ogrzewa tylko powietrze trafiające do nawiewu wnętrza auta. W jednym z nich ten układ dostępny był przy zakupie auta za dopłatą. Wiem, że w Traficach 2.0 dCi jest to teraz w standardzie montowane i słychać jak sie odpali auto przy niskiej temperaturze jak to się włącza. Nieraz pracuje też kilka minut po wyłączeniu silnika. Jak sprawa przedstawia się w naszych TDI-kach ?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: czy w silniki AWX były montowane układy dogrzewania?

Post autor: PinkFloyd » pt wrz 25, 2009 09:13

Kocioł DCG pisze:Zastanawiam się czy w moim passku B5 FL 2001 rok z TDI AWX był montowany jakiś układ dogrzewania cieczy chłodzącej lub nawiewu wnętrza auta. Odgrzebałem jakiś stary nume AŚ, w którym jest test ogrzewania aut. Piszą, że w nowoczesnych dieslach są montowane układy dogrzewające. Np. w Focusie jest urządzenie działąjące na zasadzie webasto tyle, że jest aktywne tylko podczas pracy silnika. Z kolei w Peugeocie 307 jest elektryczna "suszarka do włosów" , która ogrzewa tylko powietrze trafiające do nawiewu wnętrza auta. W jednym z nich ten układ dostępny był przy zakupie auta za dopłatą. Wiem, że w Traficach 2.0 dCi jest to teraz w standardzie montowane i słychać jak sie odpali auto przy niskiej temperaturze jak to się włącza. Nieraz pracuje też kilka minut po wyłączeniu silnika. Jak sprawa przedstawia się w naszych TDI-kach ?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=207949&start=0



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » pt wrz 25, 2009 13:53

Dzięki. Widziałem jakieś wypowiedzi na temat tych świec ale myśłałem, że to chodzi o te podgrzewające paliwo i szukałem pod hasłem dogrzewanie itp.



Krawcol82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 07, 2009 14:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: czy w silniki AWX były montowane układy dogrzewania?

Post autor: Krawcol82 » pn wrz 28, 2009 17:02

Kocioł DCG pisze:Zastanawiam się czy w moim passku B5 FL 2001 rok z TDI AWX był montowany jakiś układ dogrzewania cieczy chłodzącej lub nawiewu wnętrza auta. Odgrzebałem jakiś stary nume AŚ, w którym jest test ogrzewania aut. Piszą, że w nowoczesnych dieslach są montowane układy dogrzewające.
U moich rodziców w Passacie AVF z 2001 jest "dogrzewanie"... To myślę, że i w AWX także może być...



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Re: czy w silniki AWX były montowane układy dogrzewania?

Post autor: Kocioł DCG » pn wrz 28, 2009 22:38

Krawcol82 pisze:
Kocioł DCG pisze:Zastanawiam się czy w moim passku B5 FL 2001 rok z TDI AWX był montowany jakiś układ dogrzewania cieczy chłodzącej lub nawiewu wnętrza auta. Odgrzebałem jakiś stary nume AŚ, w którym jest test ogrzewania aut. Piszą, że w nowoczesnych dieslach są montowane układy dogrzewające.
U moich rodziców w Passacie AVF z 2001 jest "dogrzewanie"... To myślę, że i w AWX także może być...
A w jaki sposób to można stwierdzić oprócz zaglądania tam ? U mnie za silnikiem za bardzo jest to wszystko zabudowane żeby coś dojrzeć, chyba, że po zdjęciu maskownicy silnika będę mógł zajrzeć w ten zakamarek...



Krawcol82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 07, 2009 14:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: czy w silniki AWX były montowane układy dogrzewania?

Post autor: Krawcol82 » śr wrz 30, 2009 12:08

Kocioł DCG pisze:
Krawcol82 pisze:
Kocioł DCG pisze:Zastanawiam się czy w moim passku B5 FL 2001 rok z TDI AWX był montowany jakiś układ dogrzewania cieczy chłodzącej lub nawiewu wnętrza auta. Odgrzebałem jakiś stary nume AŚ, w którym jest test ogrzewania aut. Piszą, że w nowoczesnych dieslach są montowane układy dogrzewające.
U moich rodziców w Passacie AVF z 2001 jest "dogrzewanie"... To myślę, że i w AWX także może być...
A w jaki sposób to można stwierdzić oprócz zaglądania tam ? U mnie za silnikiem za bardzo jest to wszystko zabudowane żeby coś dojrzeć, chyba, że po zdjęciu maskownicy silnika będę mógł zajrzeć w ten zakamarek...
Dostałem w ASO po numerze VIN całą listę fabrycznego wyposażenia i tam jest wymieniony właśnie ten system dogrzewania-technicznie nie mam pojęcia, jak to wygląda, ale zimą w autku bardzo szybko robi się ciepło, szyby się szybko rozmrażają...
W moim BDG nie ma tego systemu i zimą rzeczywiście dłużej wszystko się nagrzewa.
Ostatnio zmieniony śr wrz 30, 2009 12:09 przez Krawcol82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » pt paź 02, 2009 13:59

3 świece żarowe na wyjściu z bloku silnika do węża gumowego którym przepływa czynnik chłodzący, ale tak czy inaczje jeszcze u siebie nie dojrzałem tego :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości