próba gov moda

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

polliv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt maja 20, 2008 19:43
Lokalizacja: Siedliszcze
Kontakt:

próba gov moda

Post autor: polliv » czw wrz 17, 2009 20:17

witam,

sprawa wygląda tak, że chciałem sobie zrobić dzisiaj gov moda ale nie wyszło :kac: nie dość, że zapomniałem zaznaczyć położenie cięgna gazu to przy wyjmowaniu cięgna mechanizmu z pompy jedno ramię które go trzyma delikatnie się podgieło. przy próbie wyprostowania usłyszałem delikatny trzask i pojawiło się pęknięcie w miejscu X ze zdj.
Obrazek

myślę: no pięknie, jeszcze dobrze nie zacząłem a już popsułem!

nie chciałem zakładać uszkodzonej części. mam drugą pompę więc wyjąłem z niej to ciengienko wraz z uchwytem. okazało się, że jest na 3 sprężynki(w pierwszej pompie na dwie) a uchwyt różni się numerem zaznaczonym na zdj.(oryginalnie miałem 2133 a ten drugi 26cośtam). pomierzyłem te uchwyty i okazało się, że ten 26cośtam różni się od tego z pierwszej pompy tylko długością ramienia zaznaczonego literą a na zdj. było o 1mm krótsze.

złożyłem wszystko używając uchwytu z drugiej pompy i cięgienka z oryginalnej.

udało mi się ustawić cięgno gazu. wszystko działa dobrze ale turbo nie ładuje tyle co wcześniej. tak jakby lda nie dawało większej dawki paliwa przy pojawieniu się ciśnienia. w dodatku pod pinem w lda zaczyna robić się wilgotno od ropy :grrr:

nie wiem czy coś źle złożyłem czy to wina tego innego uchwytu.
proszę pomóżcie :blush:
Ostatnio zmieniony wt wrz 22, 2009 11:35 przez polliv, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » śr wrz 23, 2009 08:59

polliv,

wina leży w tym uchwycie bo jest krótszy. narazie trzeba zwiększyć skok dźwigni gazu i szukać na spokojnie takiego samego uchwytu (np u pompiarza) lub przełożyć dźwignię dozownika z tej pompy, z której wziąłeś dźwignię governora



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości