Problem ze skrzynia 6 biegów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pabog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 12, 2009 09:49
Lokalizacja: WAWA

Problem ze skrzynia 6 biegów

Post autor: pabog » śr sie 12, 2009 11:04

Koledzy od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Mk4 130KM. Potrzebuję porady co do skrzyni ERF 6 biegów. Problem zaczął się ujawnić zimą mianowicie stojąc na luzie po odpaleniu na zimnej skrzyni było słychać odgłosy toczącego się wałka, latem jest to prawie nie słyszalne.Skrzynia nie ma wycieków.
W jedzie przy 2000 obr nie podoba mi się głos pracy skrzyni jak pociągnę dalej obroty to przy szybkim wciśnięciu sprzęgła chwilowy turkut. Dwumas jest wykluczony bo był wymieniany. Biegi wchodzą bez zarzutu. Na forum znalazłem jakieś info o łożyskach. Może ktoś się wypowiedzieć czy warto to robić, z jakim kosztem się liczyć



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » śr sie 12, 2009 11:09

jeśli to łożyska na wałku atakującym - nie warto - koszt naprawy przekroczy (o wielke) koszt skrzyni używki z ~ miesięczną gwarancją rozruchową ...

ale zanim rozbierzesz skrzynię warto też sprawdzic łożysko dociskowe (oporowe) sprzęgła - one też lubi hałasować



pabog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 12, 2009 09:49
Lokalizacja: WAWA

Post autor: pabog » czw sie 13, 2009 00:08

Łożysko było wymieniane razem z dwumasą, co do kupna skrzyni kupić z niewielkim przebiegiem i pewną to też nie łatwe, ja na swojej zanim wystąpiły objawy przejeździłem ok 6 miechów teraz pełny przebieg jaki zrobiłem to prawie 40tys

Czy ktoś może mi podpowiedzieć w temacie naprawy skrzyni, przyjmując że za robociznę bym nie płacił, to gdzie i jakie łożyska (firma) polecacie kupić pomijając ASO bo jak znam życie ceny mogą zabić. Czy są jakieś zestawy (komplety ).
Może się wypowie jakiś znawca tematu :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości