wymiana radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

JKrzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 12:19
Lokalizacja: Chełm

wymiana radia

Post autor: JKrzysiek » ndz lip 19, 2009 13:17

witam. niedawno kupiłem sobie VW Vento z 96 r, 1.8 KAT. z gazem. mam w nim zamontowane jeszcze oryginalne radio z odtwarzaczem kaset, ale chciałbym je wymienić na coś nowszego ;) ... nie bardzo sie znam na majsterkowaniu i nie chciałbym czegoś uszkodzić wyjmując je na siłę... czy ktoś może wie, jak to zrobić zeby niczego nie uszkodzić? moze jest coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?
próbowałem coś znaleźć na forum, ale szukajka mnie chyba nie lubi ;) będę wdzięczny za pomoc



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lip 19, 2009 13:56

Musisz powiedziec co to za radio. Najlepiej jakas fotka
Ale czesto jest tak, ze trzeba wlozyc wyjmaki pomiedzy 2 przyciski i radio wychodzi.



JKrzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 12:19
Lokalizacja: Chełm

Post autor: JKrzysiek » ndz lip 19, 2009 14:28

hmm, ciężko powiedzić jakie to radio.. instrukcja jest po niemiecku, a zatytułowana jest: "Bedienungsanletung Radioanaloge alpha" do tego znaczek VW...
niebawem postaram się zamieścić zdjęcie



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lip 19, 2009 15:09

czyli typowe radio alpha.
Zeby je bezproblemowo wyciagnac potrzebujesz odpowiednich blaszek/wyjmakow.
Dokladnie takich: http://allegro.pl/item671344304_klucze_ ... _cena.html



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » ndz lip 19, 2009 15:11

JKrzysiek pisze:hmm, ciężko powiedzić jakie to radio
Jeśłi nie masz nazwy na panelu (patrz zdjęcie poniżej) to wyjmij kasetę (jeśli jest w środku) i na klapce od odtwarzacza powinien być model.
Jeśli jest to fabryczne radio to może być: Alpha, Beta lub Gamma.
Żeby wyjąć takie radio to musisz mieć dwa płaskie klucze lub jakieś blaszki / cienkie śrubokręty. (Tu masz przykładowe klucze: http://www.allegro.pl/item682376233_klu ... 992_r.html )
Klucze wsuwasz po bokach w otwory (ok. 5mm od brzegu radia, między zaślepki a przyciski) - na poniższym zdjęciu zaznaczone na czerwono.
Jak wsuniesz klucze to wyciągasz radio i wsio.
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lip 19, 2009 15:12 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

JKrzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 12:19
Lokalizacja: Chełm

Post autor: JKrzysiek » ndz lip 19, 2009 15:17

ale lipa... muszę kupować coś co mi jest potrzebne tylko po to zeby się pozbyć niepotrzebnej rzeczy <hehe> ... a jak je wyrwę, to nie uszkodzę tego gniazda w którym jest zamontowane i będę mógł bez problemów wstawić nowe radio?

...ale zanim siłą, to popytam znajomych :)



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » ndz lip 19, 2009 15:30

JKrzysiek pisze:ale lipa... muszę kupować coś co mi jest potrzebne tylko po to zeby się pozbyć niepotrzebnej rzeczy
A po co masz kupować? Tak jak napisałem, wystarczą dwie blaszki, albo dwa śrubokręty (na dobrą sprawę i jedna wystarczy - wkładasz, odciągasz z zatrzasku, wyjmujesz i to samo z drugiej strony).
U ojca w Passacie B4 wyjmowałem takie radio właśnie za pomocą jakichś blaszek.
Pokombinuj trochę. Jak wyrwiesz to możesz połamać całą ramkę, a później będziesz miał problem z zamocowaniem nowego radia.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » ndz lip 19, 2009 15:43

JKrzysiek pisze:a jak je wyrwę, to nie uszkodzę tego gniazda
odradzam, takie radio dobrze siedzi i napewno coś uszkodzisz, miałem wiele fabrycznych odtwarzaczy i nigdy jeszcze nie kupowałem takich kluczyków bo i po co tak jak stwierdziłeś
JKrzysiek pisze:ale lipa... muszę kupować coś co mi jest potrzebne tylko po to zeby się pozbyć niepotrzebnej rzeczy
ja robie to zazwyczaj cienką pęsetą, odginam ją i zawsze wchodzi w tą szczelinę, łapiesz jedną ręką za radio , najlepiej palce w szczelinę od kasety, puści jeden zatrzask potem wkłada w drugi i wyciągam, jak nie to to coś cienkim pod ręką, ale tez musi być sztywne, zawsze coś wykombinujesz, nieraz też pilniczkiem wyciągałem. pokombinuj a wyjdzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości