5000 obr/min i na tym koniec

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mroova_gti

5000 obr/min i na tym koniec

Post autor: mroova_gti » pt paź 07, 2005 23:42

Witam!
niedawno sprowadziłem sobie Golfa III 97r. z silnikiem 2,0 115-konnym (nie wiem jeszcze jaki ten silnik ma symbol). Nie wiem juz sam czy to jest normalne ale ccos mi sie tu nie podoba. silnik ladnie sie wkreca do 5000 obr. kiedy osiagnie ( wskazowka lekko przekroczy) 5000 wtedy tak jakby cos odcina mu dawke paliwa lub dostawe pradu na swiecach (nie znam sie na tym) i zaczyna po prostu przerywac - to sa jakies czesci sekundy ze silnik kreci i jakby hamuje i znowu kreci i hamuje. znajomy twierdzi ze to obrotomierz zle wskazuje ale cos mi tu nie pasuje. czerwone pole zaczyna sie powyzej 6000 obr/min a konczy na ok. 7000 a tu odciecie jest zaraz powyzej 5000 wiec czy mozliwe jest ze zamiast 7k wskazuje 5 i go odcina? prosze o wasze opinie na ten temat. No i jeszcze pytanie zasadnicze czy w waszych golfach wogole jest cos takiego jak odciecie przy jakichs tam obrotach?
z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Marcin

P.S. jako ze jestem tutaj nowy to wyjasniam ze szukalem odpowiedzi na swoje pytania ale nie znalazlem nic konkretnego i prosze o wyrozumialosc.



Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » sob paź 08, 2005 09:52

Pytałeś czy mamy odcięcie i przy ilu obrotach się włącza. Mi w mk2 GTI 8V (PB) odcina przy jakiś 6200obr/min. Ogólnie wskazówka wejdzie na przerywane i zaraz następuje odcięcie ;)

Pozdrawiam ;)


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » sob paź 08, 2005 13:42

a czy taką odcinke da rade podłączyć do MKI 1.6 na gazniku ?


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

mroova_gti

Post autor: mroova_gti » sob paź 08, 2005 15:35

heh.... upodobania sa rozne - misza pyta czy mozna zrobic takie odciecie a moje pytanie teraz brzmi czy ta odcinke da sie zlikwidowac? - bo mnie wku........

prosba do uzytkownikow mk3 gti 2,0 8V - 115PS
prosze sprawdzcic i mi napiszcie jaka prdekosc macie na danym biegu przy 5 tys obrotow albo np jadac 100km/h ile obrotow wskazuje wasz obrotomierz na danym biegu. po prostu chce sprawdzic czy moj obrotomierz ma prawdilowe wskazania zeby wiedziec czy z tym odcieciem u mnei to jakas lipa czy to norma a tylko obrotomierz mnie oszukuje



Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » sob paź 08, 2005 16:30

U mnie na benzynie odcina przy 5500 obr/min a na gazie wcale ;-D Oczywiście wszystko ma swoje dobre i złe strony....tak że mroova_gti pamiętaj o tym....


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob paź 08, 2005 19:49


prosba do uzytkownikow mk3 gti 2,0 8V - 115PS
prosze sprawdzcic i mi napiszcie jaka prdekosc macie na danym biegu przy 5 tys obrotow albo np jadac 100km/h ile obrotow wskazuje wasz obrotomierz na danym biegu. po prostu chce sprawdzic czy moj obrotomierz ma prawdilowe wskazania zeby wiedziec czy z tym odcieciem u mnei to jakas lipa czy to norma a tylko obrotomierz mnie oszukuje
Prosze bardzo... na V biegu 90 km/h przy 2,5 tys 110 km/h przy 3tys. na laczkach 215/40/16



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » sob paź 08, 2005 20:40

Marihuana Man pisze:

prosba do uzytkownikow mk3 gti 2,0 8V - 115PS
prosze sprawdzcic i mi napiszcie jaka prdekosc macie na danym biegu przy 5 tys obrotow albo np jadac 100km/h ile obrotow wskazuje wasz obrotomierz na danym biegu. po prostu chce sprawdzic czy moj obrotomierz ma prawdilowe wskazania zeby wiedziec czy z tym odcieciem u mnei to jakas lipa czy to norma a tylko obrotomierz mnie oszukuje
Prosze bardzo... na V biegu 90 km/h przy 2,5 tys 110 km/h przy 3tys. na laczkach 215/40/16
moj ma przy 90km/h 2400.ale na laczkach 205/50/15 :pub:
Ostatnio zmieniony sob paź 08, 2005 20:41 przez piotr1979, łącznie zmieniany 1 raz.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » sob paź 08, 2005 20:41

wlacz sobie cyfrowy obrotomierz, i porownaj ze wskazowka. bedzie jasne czy ktos cos ruszal przy wskazowkach czy nie... trzymasz przycisk od mfa, wlacz,wylacz i wlacz zaplon i rozruch. pusc mfa i teraz ktorys tam z rzedu to obrotomierz bedzie, juz sie zorientujesz... w mk3 nie ma przerywacza, tylko komp odcina paliwo :>



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob paź 08, 2005 20:44

piotr marzec pisze:moj ma przy 90km/h 2400.sprawdz jeszcze raz.powaznie. pub
Mozliwe... Nigdy dokładnie tego nie kontrolowałem... Pamietam że oscyluje gdzieś pośrodku miedzy 2tys-3tys. Koleś powyżej szuka raczej wiekszej odchyłki we wskazaniach niż 100obr/min


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » sob paź 08, 2005 20:44

malolat pisze:wlacz sobie cyfrowy obrotomierz, i porownaj ze wskazowka. bedzie jasne czy ktos cos ruszal przy wskazowkach czy nie... trzymasz przycisk od mfa, wlacz,wylacz i wlacz zaplon i rozruch. pusc mfa i teraz ktorys tam z rzedu to obrotomierz bedzie, juz sie zorientujesz... w mk3 nie ma przerywacza, tylko komp odcina paliwo :>
fakt


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » sob paź 08, 2005 21:47

a moze pompa paliwa nie wyrabia????



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » sob paź 08, 2005 23:11

czytam, i czytam, dlugi wywod napisalem, ale skasowalem i napisze ci jeszcze raz, abys sobie wlaczyl elektroniczny obrotomierz i porownal wskazania, bo najprawdopodobniej ktos zle zamontowal wskazowke na obrotomierzu, i zle pokazuje... twoj znajomy ma prawdopodobnie racje, wiec sprawdz i napisz co z tego wyszlo... pozdro



mroova_gti

Post autor: mroova_gti » ndz paź 09, 2005 22:03

malolat pisze:czytam, i czytam, dlugi wywod napisalem, ale skasowalem i napisze ci jeszcze raz, abys sobie wlaczyl elektroniczny obrotomierz i porownal wskazania, bo najprawdopodobniej ktos zle zamontowal wskazowke na obrotomierzu, i zle pokazuje... twoj znajomy ma prawdopodobnie racje, wiec sprawdz i napisz co z tego wyszlo... pozdro
witam!
dzisiaj sprawdzilem co sie bedzie dzialo na wskazaniu elektronicznym i sie okazuje ze roznica jest kolosalna - podczas kiedy na obrotomierzu ze wskazowka jest 5000 i odcina paliwko wowczas na elektronicznym wskazuje 7700 co chyba nie jest mozliwe przy tym silniku :/ (chyba ze wlaczylem nie ta funkcje ale poza nia byla tylko temp oleju i temp. na zewnatrz). tak wiec wyglada na to ze wskazowka zaniza a elektroniczny zawyza :/ - ale czy wskazowka zaniza tez nie wiem - na wolnych obrotach wskazuje 900 wiec chyba wskazanie jest realne - a jesli ktos by wskazowke zle zamontowal to by pewnie bylo 0.
co o tym sadzicie? - na poszczegolbych biegach jeszcze nie sprawdzalem bo mi sie ubezpieczenie skonczylo a auto jeszcze nie oplacone jest wiec polskiego oc nie ma :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 352 gości