czujnik doladowania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemek512
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 20, 2008 15:04
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

czujnik doladowania

Post autor: Przemek512 » śr maja 06, 2009 16:44

Witam
Czy rozni sie czujnik doladowania mieszczacy sie przy coolerze ajm od asz ? chodzi mi o koncowa litere w numerze czujnika.
Pozdrawiam

[ Dodano: 06 Maj 2009 16:51 ]
Mam jeszcze jedno pytanie. Jesli mam silnik asz a cooler wraz z przewodami i czujmikiem od ajm to czy nie ma to wplywu na moc i dynamike auta? Czy zmiana samego czujnika wystarczylub czy musze zmienic caly dolot do suszarki i dolot do kolektora ssacego od asz? Wiem ze przekroje przewodow ajm a asz roznia sie.
Dziekuje z gory za odp.
Pozdrawiam

[ Dodano: 06 Maj 2009 23:26 ]
Moze ktos pomoc?



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » czw maja 07, 2009 17:52

Ta litera jest bardzo ważna jeśli masz czujnik z inną końcówką to na 100% będą kłopoty z doładowaniem ja kupiłem auto w którym był zamontowany zły czujnik . Wymieniłem przepływomierz i turbinę a silnik jak miał dola na 3000 obr tak zostało . Po wymianie czujnika na czujnik z końcówką C jak ręką odjął minęły wszystkie bule. Dodaję że miałem wcześniej czujnik z końcówką B i on psuł całą sprawę. zauważyłem że w silnikach Tdi o niższych mocach producent stosuje czujniki B. Natomiast jaki powinien być u Ciebie tego nie wiem ale przeważnie w silnikach ASZ występuje czujnik C.



Przemek512
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 20, 2008 15:04
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Przemek512 » czw maja 07, 2009 17:58

dzieki za informacje. kupilem taki z c i jak chcialem wymienic to czujniki roznia sie szerokoscia rdzenia (tam gdzie jest oring na czujniku), i tak mysle ze bede musial kupic cooler oryginal od asz zeby pasowalo wszystko Natomiast piny pasuja.



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » czw maja 07, 2009 18:03

To miałeś ten sam problem co ja , zmień cooler na taki żeby czujnik pasował i z pewnością nie poznasz auta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 229 gości