[MK1] Przekładnia kierownicza - regeneracja?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kusza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 08, 2005 23:23
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

[MK1] Przekładnia kierownicza - regeneracja?

Post autor: Kusza » pt wrz 23, 2005 11:18

Witam
Mam proble m z luzami za przekładni kierowniczej. W związku z tym pytanie: czy da sie luzy zmniejszyć? Czy może tylko "nowa" przekładnia ratuje mnie..?? A może ktoś z Was regenerował przekładnie? Czy warto? Ile to kosztuje? Czy dobrze to zrobią..?? A jakie są szanse znalezienia dobrej nowej przekładni? A jak ewentualnie sprawdzić czy w złomie jakimś jest dobra przekładnia?? Z góry dzieki.



T_E_D_I
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 20, 2005 11:47
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: T_E_D_I » pt wrz 23, 2005 11:44

Oczywiście,że da się zmniejszyć.Służy do tego śruba regulacyjna ze sprężyną.Jest dostępna od strony kabiny.Kluczyk S10mm.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob wrz 24, 2005 20:27

Jak za mocno ją dokręcisz to kierownica niebędzie wracać na prostą.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 24, 2005 20:41

Jak jest bardzo wypracowana to zęby pośrodku listwy są bardziej wyrobione i po dociągnięciu śróby regulacyjnej w położeniu kierownicy na wprost będzie ok, ale w położeniach skrajnych może ciężko chodzić. Wtedy wymiana. Gdzieś słyszałem że reneracja jest nieopłacalna, taniej wyjdzie używka.
Ale oczywiście najpierw trzeba spróbować dokręcić śróbę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości