Tłoczek nie odbija??Pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Tłoczek nie odbija??Pomocy

Post autor: moderns » pn lut 23, 2009 15:46

Witam, miałem problem z zaciskiem tylnym prawym, który nagle się zapiekł. Zostało wszystko oczyszczone przesmarowane, odpowietrzone. Niby wszystko chodzi dobrze. Od razu profilaktycznie lewy tylny zacisk został przeczyszczony. Problem w tym, że mam wrażenie że samochód ciężko jedzie tzn, jakby coś trzymało delikatnie lecz tarcza niegrzeje się po przejechaniu 10km. Czy to może tłoczek nieodbija??Mechanik powiedział, że delikatnie trzymają jak się pokręci przy zdjętym kole lecz nie ma co się przejmować. Czy mogą one delikatnie trzymać czy powinno się to wymienić. Czy należało by wymienić tłoczki czy może to coś innego jeszcze trzyma?Proszę o pomoc bo hamulce to Nasze bezpieczeństwo. Z góry dziękuję za pomoc.
Ps. przy ruszaniu słychać jakby coś odpuszczało taki stukot z 3 razy po obu stronach jakby w kole.
Ostatnio zmieniony pn lut 23, 2009 15:47 przez moderns, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hwktor12
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 15, 2009 21:23
Lokalizacja: proszowice
Kontakt:

Post autor: hwktor12 » pn lut 23, 2009 15:55

A ręczy może podkręcałeś ??? może to on trzyma skoro z obu stron słychać stukanie....???
Wymieniałeś może płyn hamulcowy??? Skoro trzyma to może za jakiś czas się dotrą klocki i już nie będzie trzeć. Jeszcze jest jedna możliwość regulator siły hamowania na belce z tyłu czasem wariuje po odpowietrzeniu układu kole tak miał w swojej II w końcu go wywalił

[ Dodano: 23 Lut 2009 14:58 ]
Nie wiem jak to jest u ciebie bo z tyłu mam bębny, ale w starszych poldkach trzeba było z tyłu wkręcać a z przodu wciskać tłoczki zakładając nowe klocki... Jak ci zacisk wchodził na tarcze z klockami ciężko???


Volkswagen to nie tylko samochód,
Volkswagen to styl życia.....

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: moderns » pn lut 23, 2009 16:04

reczny odczepiony z teg oprawego koła bo linka do wymiany więc tylko na lewym kole ręczny jest narazie, więc napewno nieręczny stuka te stuki to tylko tak jakby puszczenie tylko przy ruszaniu, trzec niespychac zeby tarlo i nie grzeje się tarcza to nie wiem a mechanik powiedzial ze delikatnie jakby tloczki trzymaly ale tak moze byc czy to prawda????



wojmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lut 23, 2009 13:42
Lokalizacja: góra

tłoczek nie odbija

Post autor: wojmar » pn lut 23, 2009 16:42

witam!

jeżeli masz zacisk/u mnie są bębny/, to należy go rozebrać , wyciągnąć tłok i oring,

i wyczyścić rowek oringu - tłok nie odbija bo rowek jest skorodowany i zanieczyszczony

to wszystko przez sól - zimą
pozdrawiam!



moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: moderns » wt lut 24, 2009 07:25

czy powinienem wymienić gumki i tłoczki jeśli trze a mechanik leń:)?



Awatar użytkownika
hwktor12
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 15, 2009 21:23
Lokalizacja: proszowice
Kontakt:

Post autor: hwktor12 » wt lut 24, 2009 20:49

Podnieś koło pokręć nim obejrzyj jak się zachowuje odkręć koło popatrz co dokładnie ociera który klocek zapal silnik kręcąc tarczą niech ci ktoś zahamuje zobaczysz jak to się wszystko zachowuje, może menda źle założyła klocki. A najlepiej jedź do tego mechanika z reklamacją


Volkswagen to nie tylko samochód,
Volkswagen to styl życia.....

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: moderns » śr lut 25, 2009 07:26

ciągle mam takie wrażenie jakby coś mi z tyłu trzymało, kupie gumki nowe do zacisków i pojade do mechaniora na sprawdzenie



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr lut 25, 2009 08:27

Kolego daj sobie spokój chyba że masz za dużo kasy i czasu.

Jakby ci trzymało -toby tarło-jakby tarło to by się grzało-fizyki nie oszukasz.

Chyba rzeczywiście to tylko twoje wrażenie .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości