Nowe przewody W/N a pod maska nadal świeci!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Nowe przewody W/N a pod maska nadal świeci!

Post autor: czarna małpa » pn sty 26, 2009 06:19

Jak w temacie.Zakupilem nowe przewody wysokiego napięcia,wczoraj dolewalem sobie plynu do spryskiwaczy,silnik pracowal,i zauwazylem ze pojawiaja sie iskry przy koncówkach przewodów(na fajckach).Felerne przewody czy cos innego?
Ostatnio zmieniony pn sty 26, 2009 06:20 przez czarna małpa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

Post autor: kogan77 » pn sty 26, 2009 08:28

:grin:
Miałem dokładnie to samo.
Kupiłem najtańsze przewody. Powietrze było wtedy suche letnia porą, więc wykluczyłem wilgoć.
Pożyczyłem od kumpla nowy, droższy dwukrotnie zestaw kabli WN, którego nie zdążył jeszcze zamontować i wszystko było ok.

Następnie powróciłem do moich kabelków za 41 zł i za pomocą śrubokręta i szmatki przemerdałem wyciorem wewnątrz fajki i usunąłem zabezpieczającą ją od środka substancję.
Od tej pory jest dobrze i GWIAZDKI Św ELMA zniknęły :grin:

Pewnym rozwiązaniem jest też pozbycie się metalowego kaptura fajki.



Awatar użytkownika
venomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: venomek » pn sty 26, 2009 08:59

Niestety, nie opłaca się tanich przewodów kupować. Ja kupiłem też za 60 zł, niebieskie :D i po wymianie po ok. 2 tyg. wypadał zapłon na jednym z cylindrów (opel combo) różne teorie padały ale nikt nie podejrzewał nowych przewodów WN a jednak.


Kto się frajerem urodził kanarkiem nie zdechnie - niestety.

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn..

Post autor: czarna małpa » pn sty 26, 2009 10:44

kable ktore kupilem są z firmy synteh,dalem za nie 85 zł.Na (fajkach)sa takie blaszane obwoluty,powiedzcie mi czy moge je pozdejmowac?


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn sty 26, 2009 10:52

W jakim stanie są świece? jak są wypracowane (duuzża przerwa) to kable mogą się świecić.


P.S
Zależy czy to "przebicia" czy tylko jonizacja powietrza wokół przewodów. Jat tylko jonizacja to niektóre kable tak mają (ponoć nawet beru).


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn..

Post autor: czarna małpa » pn sty 26, 2009 11:12

świece mają jakies 5-6 tyś przebiegu,.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Modix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 12:37
Lokalizacja: SLASK

Re: cdn..

Post autor: Modix » pn sty 26, 2009 11:56

masz poprostu tanie kable i tak sie zdaża spróbuj jak kolega napisał wyczyśić je jak to niepomoże to inne kable.


Forum jest poto by pomagać :)

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » pt sty 30, 2009 00:46

dzis zaglądałem pod maske znów.i jak na moje oko te iskierki lecą z tych metalowych obwódek co są na fajkach,moge je zdjąć?


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt sty 30, 2009 01:02

musisz pogodzić sie z kupnem nowych przewodów, kup BERU i bedzie gitara. Świece mimo tego że mają 5-6 tys km to trzeba je wyrkecici obejrzeć, jak są krzaki to ich żytow już teżdobiega końca. Kabli nie modyfikuj tylko idź je zareklamuj. A Sentech to zło! I tu nie chodzi o to że jest kilkanaście osób które zaraz powiedzą że im sentechi działają bo to bedzie oczywiscie prawda, ale chodzi o loterię związaną z jakościa tych kabli i wielu innych "tanich". Po prostu duzy odsetek tanich kabli jest wadliwy już jak wychodzi z fabryki bo kontrola jakości jest równa 0 albo usterka ujawnia się wkrótce po montażu. A jesli uzyto niskiej jakości materiałów do produkcji to nawet wstępna kontrola jakosci nie wyeliminuje usterek które prędzej czy później na określonej liczbie kabli muszą się pojawić. Po prostu jakiś procent każdej partii kabli danego producenta zawsze jest z wadą. Przy renomowanych markach tego problemu praktycznie nie ma, a przy tanich ten odsetek jest znaczący, aczkolwiek ostanio przejechałem sie dwa razy na kablach NGK mimo że firma topowa i z tradycjami w sporcie.

[ Dodano: Pią Sty 30, 2009 00:07 ]
czarna małpa pisze:)sa takie blaszane obwoluty,powiedzcie mi czy moge je pozdejmowac?
czarna małpa pisze:iskierki lecą z tych metalowych obwódek co są na fajkach,moge je zdjąć?
jak zapytasz jeszcze kilka razy to oczywiste ze ktos Ci napisze ze mozesz, tylko zadaj sobie pytanie czy chcesz usunąc skutek czy przyczynę. Jak iskra przebija przed świecą to znaczy że ma gdzieś utrudnione przejście albo nie jest wyizolowana. Jak usuniesz te metalowe fajki to iskrzenie prawdopodobnie przeniesie się na kopułkę i wyjara ją i palec czy wybije gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony pt sty 30, 2009 01:08 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pt sty 30, 2009 02:21

sas_gti pisze:ostanio przejechałem sie dwa razy na kablach NGK mimo że firma topowa i z tradycjami w sporcie.
a widzisz a ja mialem teraz kupowac NGK bo się przjechalem na beru - jak je kupowalem dalem jakies 160 zł, odrazu wziolem tez nową kopułkę Beru i palec beru, oraz nowe swiece ngk bur6et....Jakiez było moje zdziwienie kiedy po 30 tys pojawiły się iskierki ....

Teraz wlasnie dla eksperymentu kupilem Sentacha zeby zobaczyc ile wytrzymają.
Oczywiscie tez mam inne swiece, bo jak wiadomo jak są dupne swiece to nowe kable na długo nie starcza bo kable wtedy muszą dostarczyc swiecy większe napięcia na wytworzenie iskry.
Ostatnio zmieniony pt sty 30, 2009 02:23 przez chosen, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » sob sty 31, 2009 11:45

Cze.Wiecie co,zakupiłem wczoraj nowe świece NGK,problem znikł.dzieki za opowiedzi.Mysle ze temat do zamnkniecia.Pozdro.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości