Ustawianie zapłonu - problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dixen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 08, 2008 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Ustawianie zapłonu - problem

Post autor: dixen » sob sty 24, 2009 18:44

Witam,
Mam problem z ustawieniem zapłonu w vw golfie mk2 z 87r.
Otóż nie wiem na który z symbolów na kole zamachowym mam ustawiać zapłon.
Jeden z tych symboli to zero (ale jakieś takie niedokończone) drugi to wcięcie na kole.
Oba symbole widać na zdjęciach.
Ciężko mi również określić jaki mam dokładnie silnik. Jest to benzyniak o poj. 1,6 l
Prawdopodnobnie PN, ale nie mogę znaleść tam przewodu do zczytywania kodów migowych, dlatego mam wątpliwości. Załączam zdjęcie tego co mam w nim pod maską i proszę o opinię w obu sprawach.
Pozdrawiam ;) Obrazek Obrazek

[ Dodano: 24 Sty 2009 17:46 ]
Chciałem jeszcze dodać, że na zdjęciu "B" to wcięcie nie ma takiej barwy (zamalowałem to markerem w celu ułatwienia regulacji)



gczester
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 21:04
Lokalizacja: SKIERKI

Post autor: gczester » ndz sty 25, 2009 00:32

ja jak nie byłem pewien to wykręciłem świecę z pierwszego cylindra włożyłem śrubokręt jak wyczułem tłok to oznacza że to ten znak nie pamiętam dokładnie ale chyba ten ze zdjęcia b



Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » ndz sty 25, 2009 01:05

Ja mam benzyne 1.8 ale wcięcie wyglada jak to na zdjeciu B. Dla pewnosci zdejmij osłonę paska rozrządu i ustaw rozrząd na znaki. Jesli masz prawidłowo załozony pasek to wystarczy że górne koło ustawisz wcieciem na znak OT na plastikowej osłonie i wtedy dokładnie zobaczysz ktory to znak. Ten "ząbek" w obudowie skrzyni powinien dokładnie go wskazywać.


Tomek Dx

dixen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 08, 2008 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dixen » ndz sty 25, 2009 09:48

Przez pierwszy cylinder rozumiem ten z lewej strony na zdjęciu, zgadza się?
i druga sprawa jak ustawiam wyprzedzenie zapłonu to znak na kole zamachowym ma się przesunąć w stronę kabiny ? jeśli tak to mniej więcej o ile ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości