kontrolka świec żarowych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rajtek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 19, 2008 12:38
Lokalizacja: Beskidy

kontrolka świec żarowych

Post autor: Rajtek » śr sty 21, 2009 18:37

Witam,
Mam problem w moim golfie mk IV 1.9 TDI 90 KM

Niezależnie od tego czy silnik zimy czy zimny kontrolka od swiec zarowych swieci mi ok 7-9 sek. Bardzo rzako zas gasnie po 2,3 sek, czyli tak jak to powinno byc prawidlowo przy temperaturach plusowych. Dodam iż gdy silnik jest zimny to odpala raczej bez problemu jednak czuć czsami mocne szarpnięcie silnikiem. Co moze byc przyczyna? prosze o pomoc

p.s. akumulator (Bosch S5 74AH) jak i swiece (Beru) wymienilem 2 miesiace temu

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr sty 21, 2009 18:39 przez Rajtek, łącznie zmieniany 1 raz.



jabolo3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:14
Lokalizacja: kraków

Post autor: jabolo3 » śr sty 21, 2009 18:59

kolego rajtek ja mam podobna sytuację, z tego co widziałem na diagnozie u jednego ,,mechanika"(jutro jade do drugiego bo ten nie zaradził) to przyczyna takiego stanu jest najprawdopodobniej błąd czujnika płynu chłodzącego bo takowy u mnie wychodzi na błędach, dodam że czujnik podmieniono na nowy wyczyszczono złącza ale dalej taki błąd pojawia się, a gość rozkłada ręce i mówi ze komputer do wymiany, dlatego wole sprawdzić sobie to jeszcze,
więc najlepiej podjedz do kogoś kto ma VAG-a i będzie wiadomo, może wymiana czujnika pomoże a koszt niewielki bo coś chyba koło 80 zł ten czujnik



Rajtek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 19, 2008 12:38
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: Rajtek » śr sty 21, 2009 19:02

Dzieki za podpowiedz, a problem z szarpnieciem przy odpalaniu rowniez wystepuje u Ciebie ?



jabolo3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:14
Lokalizacja: kraków

Post autor: jabolo3 » śr sty 21, 2009 19:25

u mnie jak jest zimny to potrzebuje dwa trzy razy zakręcić zeby odpalił, szarpnięć nie ma przy zapalaniu, raczej w normie, ale z tym zapalaniem to muszę na ustawienie i tak będę jutro to powiem gościowi, bo świece ok są, pomp raczej też

z tym szarpaniem u ciebie to być może kąt wtrysku jest zły, dlatego trzeba sie podłączyć do kompa i będzie wiadomo, tylko do jakiegoś kumatego gościa trzeba bo jazda do antka do stodoły to raczej niewiele pomoże



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości