problem z centralnym - nie otwiera klapy bagaznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz19871987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 13:54
Lokalizacja: konin

problem z centralnym - nie otwiera klapy bagaznika

Post autor: lukasz19871987 » czw sty 15, 2009 13:16

mam problem z centralnym zamkiem przy klapie bagaznika w VW bora kombi. otwierajac zamkiem przy kierowcy lub pasarzerze otwieraja sie wszyskie 4-drzwi ale klapa nie. rozkreciłem obudowe od klapy i jak otwieram kluczykiem w zamku przy klapie to siłownik sie podnosi i po 3-5 sekundach sie chowa zpowrotem. a przekrecając zamkiem przzy drzwiach kier. lub pasazera z siłownikiem sie nic nie dzieje . co z tym fantem



gczester
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 21:04
Lokalizacja: SKIERKI

Post autor: gczester » czw sty 15, 2009 16:04

przekręcając kluczykiem oddziałujesz na zamek mechanicznie czyli za pomocą tych wszystkich dźwigienek które się tam znajdują to działa czyli usterka leży gdzieś po stronie pneumatyki może w przewodzie zamarzła jakaś kropla wody inie przepuszcza ciśnienia sprubuj odłączyć przewud ciśnieniowy od siłownika i zobacz czy leci powietrze przy przekręceniu kluczyka w przednich drzwiach

[ Dodano: 17 Sty 2009 18:34 ]
skoro masz siłowniki elektryczne w takim razie może po porostu na łączeniu karoserii z klapą przerwał się jakiś przewód i nie daje sygnału do siłownika u mnie co prawda mam pneumatyczny ale miałem wyrwane kable od siłownika w lewych przednich drzwiach (kostka która jest przy kluczyku) i kiedy wkładałem kluczyk do drzwi lewych buło zjawisko podobne jak u ciebie tzn ten cyngiel od zamykania wyskakiwał na chwilę i zaraz się chował a drzwi nie dawało się otworzyć a z drugiej strony wszystkie drzwi się otwierały normalnie czujnik który był wyrwany dawał sygnał do centralki że drzwi są otwierane z kluczyka a wcześniej gdy był wyrwany centralka traktowała to jak włamanie ( otwieranie bez kluczyka ) i nie pozwalała otworzyć drzwi ale tak jest w przypadku siłowników sterujących a w klapie przynajmniej ja mam siłownik sterowany przez któryś z przednich mam nadzieję że te moje wypociny ci jakoś pomogą



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 514 gości