stuki sprzegla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kusmat19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 16:16
Lokalizacja: NYSA

stuki sprzegla

Post autor: kusmat19 » wt sty 13, 2009 00:31

mam problem z moim mk 4 a mianowicie gdy auto czodzi na postoju po dodaniu gazu na 4tys i przytrzymaniu go na takich obrotach przez 5s to brak jest calego sprzegla jest tylko przy koncu i slychac stuki od strony skrzyni autko ma dziwne wibracie nastepnie gasze auto wyciskam sprzego z 30 razy odpalam auto i jest ok ale gdy duzej pchodzi to przy dodani gazu na 110 ato ma drgania i tak caly czas ale jesli znowu powyciskam sprzego to wszystko jest ok ale tylko przez kilk min i tak jest za kazdym razem wszystko jest ok jak jade tylko na postoju mam taki problem prosze o pomoc z gory dziekuje
MK4 1.9TDI AJM 115 6biegow 2001
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 00:39 przez kusmat19, łącznie zmieniany 2 razy.


gti tdi maniak

Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » wt sty 13, 2009 13:41

myśle że problem może tkwić w łożysku oporowym- mogło się sypnąć! podczas jazdy wałek jest poddany obciążeniu dlatego nie może łożysko zbytnio hałasować, natomiast na jałowym nie ma obciążeń na wałku i skrzyni i własnie dlatego wtedy słychać stuki chyba bez wyciągnięcia skrzyni się nie obejdzie- ale to jest tylko moje zdanie może ktoś się wypowie?



kusmat19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 16:16
Lokalizacja: NYSA

Post autor: kusmat19 » pt sty 16, 2009 00:49

chcem dodac ze moje podejrzenie padlo na wysprzeglik a on jest razem z lozyskiem dociskowym co o tym sondzisz
tylko zastanawiaja mnie te wibracie przy obrotach 110 ze wysprzeglik morze byc za to odpowiedzialny ala na to wlasnie wskazuje

[ Dodano: 30 Sty 2009 22:16 ]
I mam przyczyne padlo mi kolo dwumasowe zakladam zestaw valeo jednomas mysle ze bedzie ok mam delikatna noge


gti tdi maniak

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości