Wycieraczki GOLF mk1

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

emitx

Wycieraczki GOLF mk1

Post autor: emitx » ndz sie 21, 2005 18:38

Witam mam problem z wycieraczkami a mianowicie zepsulo sie cos co odpowiada za automatyczne opadanie wycieraczek do pozycji poziomej. jesli wiesz co to jest za awaria to napisz . [/b]



mateoosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 20:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mateoosh » ndz sie 21, 2005 20:53

na początek podmieniłbym na chwile sterownik, bo możliwe, że to on odszedł do Krainy Wiexcznych Łowów :grin:
jeśli to nie to, to pogmerałbym przy wajchach a szczególnie przy wtyczce od tej od wycieraczek, bo możliwe, że gdzieś sobie po prostu nie kontaktuje
to tyle jeśli chodzi o pomysły z mojej strony :grin: - daj znać czy udało się zwlaczyć usterkę


Było:
- VW Golf MK1 rocznik 1983 cacuszko po remoncie
- VW Golf MK2 rocznik 1988 Special GT na glebie
Jest:
- MK2 GTI 16V Midnight Blue BLOS Edition

emitx

Post autor: emitx » wt sie 23, 2005 08:22

ok sprobuje. a jeszcze powiedz mi gdzie ten sterownik sie ukrywa bo nigdy nie mialem przyjemnosci grzebania przy wycieraczkach:)



mateoosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 20:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mateoosh » wt sie 23, 2005 09:53

sterownik znajdziesz w skrzynce z bezpiecznikami a ta znajduje się w okolicach pedału sprzęgła. Sterownik od wycieraczek ma numer 19 lub 99. Ale na początek sprawdziłbym manetki - prawdopodobnie styki przy kostce wymagają przeczyszczenia. PO tej operacji wszystko powinno wrócić do normy :)


Było:
- VW Golf MK1 rocznik 1983 cacuszko po remoncie
- VW Golf MK2 rocznik 1988 Special GT na glebie
Jest:
- MK2 GTI 16V Midnight Blue BLOS Edition

emitx

Post autor: emitx » wt sie 23, 2005 10:21

OK dzieki dzisiaj po pracy to zprawdze:) i napisze czy pomoglo

[ Dodano: Czw Sie 25, 2005 10:07 ]
niestety nie pomoglo nic z proponowanych rzeczy. a co najlepsze okazalo sie ze na kazdym kablu idacym do silniczka wycieraczek jest '+':/
Co to moze byc??

[ Dodano: Czw Sie 25, 2005 10:12 ]
niestety nie pomoglo nic z proponowanych rzeczy. a co najlepsze okazalo sie ze na kazdym kablu idacym do silniczka wycieraczek jest '+':/
Co to moze byc??

[ Dodano: Czw Sie 25, 2005 10:15 ]
niestety nie pomoglo nic z proponowanych rzeczy. a co najlepsze okazalo sie ze na kazdym kablu idacym do silniczka wycieraczek jest plus:/
Co to moze byc??



krystek12

Post autor: krystek12 » pn wrz 19, 2005 16:26

witam
ja mam ten sam problem z golfikiem kumpla.
Ponieważ jest to moj pierwszy post na Waszym forum witam Was gorąco. Może znacie rozwiązanie tego problemu.
Dotyczy on:
*wycieraczki tylnej;
*golfik II;
*dochodzą 3 kabelki;
*na 2 z nich jest napięcie a na trzecim go cały czas brak;
*jak podepne odwrotnie złączke to silnik kręci - czyli wyglada to na to że na tym 3 kablu powinno sie pojawić napięcie w momencie naciśnięcia manetki - a tam go nie ma
Może wiecie dlaczego
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » pn wrz 19, 2005 20:46

miałem takie problemy, chodzi o to że na manetkach jest strata mocy. Może być napięcie nawet 12V ale i tak nie będzie działało bo nie będzie prądu. Trzeba rozebrać manetki i je wyczyścić, zakonserwować i powinno działać


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 181 gości