[mk II 1.3 wtrysk] Przepływomierz Częstochowa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lokii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 14, 2004 11:05
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

[mk II 1.3 wtrysk] Przepływomierz Częstochowa

Post autor: lokii » pt gru 05, 2008 18:41

Witam forumowiczów. Wymieniłem wczoraj przepływomierz i auto zaczęło zachowywać się następująco. Odpalam na PB i jak chodzi na ssaniu to wszystko ok. Gdy silnik się zagrzeje obroty zaczynąją falować tak że momentami silnik gasnie. Jak jade na LPG objaw taki nie występuje.

Pytania:

1. Czy po wymianie przepływomierza trzeba jechać na regulacje składu mieszanki itp.
2. Słyszałem dobre opinie o servisie Boscha na Warszawskiej w Czestochowie. Czy ktoś się moze wypowiedzieć na ich temat, podać ceny za usługi które wykonali, ewentualnie polecić dobrego mechanika w okolicach cze-wy, który może mi wyregulowac mieszankę, zapłon, oraz posprawdzać czy wszystko jest ok.
Ostatnio zmieniony czw gru 18, 2008 15:22 przez lokii, łącznie zmieniany 1 raz.


www.krewetkomania.eu --- zobacz moje krewetki

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 05, 2008 19:01

W zasadzie masz do tego tylko dwa wkręty, w rogu przepływki od składu, na wtrysku od góry od obrotów. Trzeba odpiąć sondę, odczepić i zaślepić odmę, ustawić na 800 obrotów i 0,7 % CO ( w rurce koło kolektroa, nie z tyłu rury wydechowej). Nie wiem czy jest sens do tak prostej rzeczy szukać drogiego serwisu. Zrobi się to na każdej stacji z analizatorem. Martwć o lepszy serwis się będziesz jeśli wystąpią jakieś problemy. Póki co wkręć trochę wkręt na przepływce żeby wzbogacić mieszankę na jałowych, nie powinien już gasnąć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lokii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 14, 2004 11:05
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: lokii » czw gru 18, 2008 11:54

Witam ponownie.
Czy ktoś jest w stanie polecić dobry warsztat w czestochowie, który bedzoe w stanie przeprowadzić takie regulacje? Byłem już u 8 roznych mechaników i nikt nie chce się tego podjąć.


www.krewetkomania.eu --- zobacz moje krewetki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości