Dźwięk alarmu minutę po zamknięciu auta z pilota

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mike_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 24, 2008 13:28
Lokalizacja: Poznań

Dźwięk alarmu minutę po zamknięciu auta z pilota

Post autor: Mike_D » ndz lis 30, 2008 01:07

Dziwną rzecz dzisiaj zauwazyłem.. Około minuty po zablokowaniu drzwi z pilota rozlega się taki dźwięk jak po wciśnięciu przycisku zamykania na pilocie (gdy zamki są juz zablokowane) - to jest kilkusekundowe wycie. Gdyby to był raz to pomyślałbym że przypadkiem wcisnąłem przycisk, ale trzy razy na trzy zamknięcia w ciągu jednego dnia to raczej nie przypadek ;)

Czy ktoś z Was zetknął się już z czymś takim?



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » ndz lis 30, 2008 01:17

Mi tak się zdarzyło, gdy przetarł mi się kabel w bagażniku i "alarm myślał", że klapa jest otwarta, chociaż fizycznie była zamknięta. Proponuję sprawdzić czy światełko w bagażniku świeci się gdy uzbroisz alarm i zamkniesz auto. Najlepiej ściągnij półkę i obserwuj lampkę. Jeśli zgaśnie to znaczy, że to nie to, sprawdź też maskę. Jak kiedyś oddałem auto do lakiernika to przestawili mi bolec w masce i alarm nie uzbrajał się na masce, więc radzę posprawdzaj wszystkie bolce i czujniki od alarmu.

Druga opcja może być taka, że bateria w pilocie jest słaba i auto daje tak znać. Mój kolega w Toyocie Corolli ma właśnie takie coś, że gdy bateria jest słaba auto po zamknięciu z pilota zapiszczy mu więcej razy.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lis 30, 2008 01:45

U mnie było tak jak pisze TOMMy_VW, tyle że u mnie była wina zamka, alarm myślał że drzwi otwarte. Sprawdź też czy nie świeci się czasaem światełko w kabinie, u dziadka w MK II tak było



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 30, 2008 11:00

Qto pisze:światełko w kabinie
albo w bagaźniku - jeśli chodziłoby o włącznik w zamku klapy, oraz wyłącznik maski silnika. Czyli jak koledzy wyżej napisali - wygląda że nie działa któraś trzw. krańcówka czyli któryś czujnik zamknięcia klap lub drzwi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mike_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 24, 2008 13:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mike_D » ndz lis 30, 2008 17:28

Przetestowałem światła - i to pod sufitem, i w bagażniku gasną po zamknięciu. Maskę sprawdziłem sposobem "Windowsowym" - otworzyłem i zamknąłem :helm: .

Oczywiście sygnał już się nie powtórzył :goof: .

Na wszelki wypadek zmienię baterię w pilocie, bo zadazyło mu się już kilkukrotnie nie zaskakiwać - tj. zapalała się czerwona diodka na urządzeniu, ale drzwi nie otwierały się. Dzięki wszystkim za sugestie :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 596 gości